Koronawirus w Polsce

Premier: poprosiłem, by wesprzeć sprzedawców i producentów, którzy sprzedają swoje towary w galeriach handlowych

Poprosiłem, aby wesprzeć sprzedawców i producentów, którzy sprzedają swoje towary w galeriach handlowych. To jedna z podstawowych okoliczności, które mają poprawić rachunek wyników sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek podczas konferencji szef rządu był pytany o sprzedających, którzy przenoszą się z galerii handlowych na parkingi, gdzie odbywa się handel “pod chmurką”, a sami sprzedający tłumaczą to niewystarczającą pomocą rządu z tarcz antykryzysowych.

Morawiecki przyznał, że dla najemców w galeriach handlowych głównym problemem jest czynsz.

“Poprosiłem nasze najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, żeby wesprzeć polskich – zwykle to są polscy – sprzedawców, producentów, którzy poprzez swoje marki prezentują swoje towary, sprzedają swoje towary w galeriach” – powiedział. “To jest jedna z podstawowych przede wszystkim okoliczności, które mają zmienić czy poprawić rachunek wyników tych sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach” – mówił szef rządu.

Podkreślił, że pomocą dla przedsiębiorców jest także tarcza antykryzysowa. “Po pierwsze: to wsparcie w postaci postojowego, czyli zapłata za część wynagrodzenia pracowników. Po drugie: zwolnienia ze składek ZUS-owskich, bardzo ważne, postulowane przez organizację przedsiębiorców, pracodawców, także przez organizację pracowników, przez związki zawodowe” – wyliczał premier.

Kolejne wsparcie, o których mówił Morawiecki, to bezzwrotne dotacje dla mikrofirm.

“W wielu przypadkach – tych, gdzie straty będą najbardziej istotne, najbardziej zauważalne – będziemy umarzać większą część lub całość pierwszej tarczy” – mówił Morawiecki i dodał, że będzie to dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *