Zdrowie

Bezpłatne badania mammograficzne w krakowskiej Mozaice

W piątek 26 kwietnia, w godzinach 8:30-17:10 przed galerią Mozaika w Krakowie po raz kolejny zaparkuje mobilna pracownia mammograficzna. Firma LUX MED Diagnostyka, wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach wszystkie Panie w wieku od 45 do 74 lat.

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie krakowskiej galerii handlowej przy ulicy Wielickiej 259 odbywają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Mozaika chętnie udostępnia swoją przestrzeń na różnego rodzaju akcje społeczne, zwłaszcza te, które mają na celu profilaktykę i promocję zdrowia, a także angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej, podejmując współpracę m.in. z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie.

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

* co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi;

* co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu lub jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia.

Aby wziąć udział w badaniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 22 880 90 80. Do rejestracji wystarczy dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Na badanie należy przyjść o godzinie wyznaczonej podczas rejestracji.

– Cieszymy się, że już po raz kolejny będziemy mogli gościć mammobus w naszej galerii. Wiemy, jak ważna jest właściwa profilaktyka chorób przewlekłych, zwłaszcza w przypadku schorzeń onkologicznych. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego zachęcam gorąco wszystkie panie w wieku od 45 do 74 lat do wzięcia udziału w badaniu. To nic nie kosztuje, a może ocalić nam życie – zaprasza Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej można znaleźć na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie!

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close