Gwiazdy

Paweł Małaszyński: Od początku wytaczam sobie ścieżkę kariery

Aktor przyznaje, że zakończenie współpracy z Teatrem Kwadrat nie było łatwą decyzją, ale z racji tego, że w placówce od dłuższego czasu dochodziło do zawirowań, to już nie mógł tolerować pewnych spraw. Paweł Małaszyński wierzy jednak, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, i przed nim jeszcze wiele nowych, ciekawych wyzwań. Już teraz jest wdzięczny Arturowi Barcisiowi i Wojciechowi Malajkatowi, że zaproponowali mu role w swoich przedstawieniach.

Paweł Małaszyński rozstał się z Teatrem Kwadrat po 22 latach. Scena przy Marszałkowskiej 138 w Warszawie niemal ćwierć wieku była jego drugim domem, w którym spełniał się zawodowo i zostawił kawał swojego serca. Z nieukrywanym żalem pożegnał się jednak z tym miejscem i zaczął nowy etap w swojej karierze.

– Dla mnie to jest nowy etap w życiu, szczerze powiedziawszy, nigdy nie przypuszczałem, że do tego dojdzie, ale sytuacja mnie zmusiła do podjęcia takiej decyzji – mówi agencji Newseria Lifestyle Paweł Małaszyński. – W związku z tym musiałem się odnaleźć na zewnątrz, poza tym moim dotychczasowym domem. Zostałem więc tak zwanym wolnym strzelcem, też teatralnym. Nie planowałem tego, ale tak jest. Trzeba było się wziąć w garść, zostawić przeszłość za sobą, pogodzić się z tym, co się wydarzyło, i iść dalej. Najłatwiej jest się poddać, ale nie, ja tego nie zrobię. Teraz trzeba się zmierzyć z nowymi wyzwaniami i od początku wytaczać sobie nową ścieżkę.

Aktor cieszy się, że w tym trudnym momencie na jego drodze stanął Artur Barciś i zaprosił go do udziału w spektaklu „Barabuum!” opowiadającym o dość nietypowych relacjach sąsiedzkich.

– Jest teraz coś takiego, że na teatralnej scenie zaczynam spotykać się z ludźmi, z którymi nigdy nie miałem możliwości spotkania się, i dla mnie jest to ogromne doświadczenie. Jestem bardzo wdzięczny Arturowi Barcisiowi i producentowi Karolowi, którzy odezwali się do mnie od razu po tym, jak usłyszeli o mojej sytuacji i zaproponowali mi tę sztukę. Bardzo mi odpowiadała obsada, z Marcinem Korczem znałem się już wcześniej, Kasi Wajdy i Jowity Budnik nigdy nie poznałem, więc bardzo się ucieszyłem, że będę mógł się z nimi spotkać i skonfrontować na scenie. Nie spodziewałem się, że zostanę tak fantastycznie przyjęty – mówi.

Paweł Małaszyński z optymizmem patrzy w przyszłość, bo ma świadomość, że kiedy jedne drzwi się zamykają, to otwierają się następne. Aktor zdradza, że rozpoczął również współpracę z Wojciechem Malajkatem. W jego nowym przedstawieniu zagra ze Sławomirem Orzechowskim i Łukaszem Garlickim.

– Ja jestem facetem, który bardzo się przyzwyczaja do ludzi. Lubię mieć dobry kontakt, lubię mieć fajną atmosferę w miejscu pracy, bo na tym też to polega i właśnie tutaj ją odnalazłem. I dzięki temu byłem też w stanie wylizać swoje rany po odejściu z mojego poprzedniego miejsca pracy, co nie było łatwe. Ale grupa ludzi, z którymi teraz współpracuję i za chwilę zaczynam, wydaje mi się fantastyczna i uśmiecham się do swojej przyszłości, bo tak jak mówię, trzeba żyć dalej – mówi.

Jego fani będą jednak mogli go oglądać nie tylko w teatrze. Już niebawem na jednej z platform streamingowych odbędzie się premiera filmu z jego udziałem. Twórcy adaptacji głośnej powieści Magdy Stachuli zapewniają, że będzie to nie tylko filmowy hit, ale także emocjonalna podróż przez meandry ludzkich uczuć, tajemnic i zbrodni.

– Najprawdopodobniej w maju na platformie Prime Video ukaże się film „Nieobliczalna” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Zwiastun już można zobaczyć, krąży w sieci. Grają w nim m.in. Agnieszka Grochowska, Magda Cielecka, Andrzej Seweryn, tak że czekam. Sam jestem ciekawy, jak to wyszło. A z kolei we wrześniu w telewizji Polsat będzie można zobaczyć serial „Zdrada” z moim udziałem, z udziałem Dawida Ogrodnika, Piotrka Polka, Ani Karczmarczyk, Mariety Żukowskiej i wielu innych. To są więc dwie produkcje, na które czekam, a poza tym jestem otwarty na wszelkie propozycje zawodowe – dodaje Paweł Małaszyński. Newseria

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close