Biznes

Linie Emirates w 2024 r. zrekrutują 5000 pracowników personelu pokładowego na 6 kontynentach

Linie Emirates świętują nowy rok i zbliżający się debiut nowej floty Airbusów A350, prowadząc globalną rekrutację personelu pokładowego. 5000 nowych pracowników zagwarantuje, że zobowiązanie linii do oferowania najlepszych na świecie doświadczeń podczas lotu utrzyma się na stałym poziomie.

Rekrutacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które wkrótce wkroczą w życie zawodowe. Linie lotnicze zapraszają świeżo upieczonych absolwentów posiadających w swoim CV odbyte staże lub zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, osoby z około rocznym doświadczeniem w branży hotelarskiej lub obsługi klienta, a także chcące rozpocząć ekscytującą karierę podróżując po całym świecie. Nowi rekruci będą częścią największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie i jednej z najbardziej kultowych marek, a wszelkich praktycznych umiejętności od najlepszych trenerów w branży.

Co więcej, będą mogli podróżować po świecie w ponad 140 miastach w 76 krajach i cieszyć się całą paletą korzyści, pracując jako personel pokładowy Emirates.

Wszystkie informacje i kryteria rekrutacyjne znajdują się na stronie: emiratesgroupcareers.com.

Rekrutacja

W 2024 r. zespół ds. rekrutacji Emirates zorganizuje dni otwarte i spotkania rekrutacyjne w ponad 460 miastach na sześciu kontynentach, odzwierciedlając zasięg siatki połączeń przewoźnika i zróżnicowanie zespołu personelu pokładowego, jednocześnie informując o możliwości życia i pracy w dynamicznym Dubaju.

W 2023 r. linie Emirates zatrudniły aż 8000 członków personelu pokładowego i zorganizowały spotkania rekrutacyjne w 353 miastach, zwiększając dostępność usług po pandemii. W sierpniu 2023 r. liczba personelu pokładowego przekroczyła 20 000 i obecnie wynosi 21 500 osób.

Rozbudowa floty i siatki połączeń

Rekrutacje personelu pokładowego rozpoczną się, gdy od połowy tego roku Emirates rozpoczną odbiór wyczekiwanych samolotów A350 i od 2025 r. Boeingów 777-X. Przewoźnik posiada w swoim zamówieniu 65 maszyn A350 oraz 205: 777-9 i 777-8. Nowe samoloty zwiększą potencjał przewoźnika i zapewnią elastyczność w dodawaniu nowych połączeń do jego siatki połączeń.

Szkolenie i umiejętności praktyczne

Wszyscy nowi członkowie personelu pokładowego przechodzą intensywne ośmiotygodniowe szkolenie w zakresie zapewniania najwyższych standardów obsługi, bezpieczeństwa i gościnności, których klienci Emirates oczekują od lat. Podczas szkolenia w najnowocześniejszym centrum szkoleniowym Emirates w Dubaju, personel pokładowy zdobywa bezcenne umiejętności, takie jak komunikatywność, podejmowanie inicjatywy i zdolności przywódcze. Rozwijają zdolność efektywnej pracy w wielokulturowym zespole, koncentrują się na utrzymaniu siły psychicznej i zachowaniu spokoju działając pod presją, stając się ostoją gościnności i wyjątkowej obsługi oraz ambasadorami kultowej marki. Personel pokładowy ma również dostęp do najnowszych programów szkoleniowych i kursów na LinkedIn.

Co mówią nowi pracownicy

Ane Monego Castagna z Włoch, która dołączyła do zespołu w maju 2023 roku, powiedziała: “Czasami trzeba gonić swoje marzenia, innym razem marzenie goni ciebie. W kwietniu ubiegłego roku otrzymałam „złoty telefon”, który zmienił moje życie. Podczas szkolenia byłam zdumiona przekazywaną nam wiedzą i umiejętnościami oraz tym, co jest potrzebne, aby zostać członkiem personelu pokładowego Emirates. Możliwość nawiązania przyjaźni na całe życie, bycia niezwykle pewnym siebie i latania z liniami lotniczymi jest bezcenna. Dzięki Emirates moje obecne życie jest lepsze niż mogłam sobie kiedykolwiek wymarzyć”.

Robyn Clark z Wielkiej Brytanii, która dołączyła w lutym 2023 roku, powiedziała: “Praca dla Emirates to zadanie jak żadne inne. Od dnia, w którym otrzymałam telefon, po wejście na pokład samolotu, czuję się dumna z tego, co osiągnęłam. Zakładanie ikonicznego uniformu Emirates każdego ranka to uczucie, którego nie potrafię wyjaśnić – to naprawdę spełnienie marzeń. Zawsze będę wdzięczna Emirates za niezapomniane wspomnienia, niezwykłe doświadczenia z podróży po całym świecie i możliwość powrotu do Dubaju – jednego z najbezpieczniejszych i najbardziej tętniących życiem miast na świecie, które teraz nazywam domem”.

Społeczność personelu pokładowego

Wielokulturowy personel pokładowy Emirates reprezentuje ponad 140 narodowości i posługuje się 130 językami, dzięki czemu klienci zawsze mogą liczyć na serdeczną rozmowę w ich własnym języku. Załoga tworzy długotrwałe więzi i przyjaźnie, co sprzyja lepszej pracy zespołowej, wspólnemu poczuciu kierunku i obsługi pokładowej.

Personel pokładowy ma możliwość rozwoju kariery, awansu do wyższych klas pokładowych, a także zdobycia stanowiska kierownika pokładowego, opiekuna lub szkoleniowca. Obecnie linie lotnicze zatrudniają 1180 głównych stewardów i stewardess, którzy wspięli się po szczeblach kariery po pomyślnym ukończeniu wymagających szkoleń i ocen. Załoga ma też możliwość ubiegania się o wewnętrzne stanowiska w całej Grupie Emirates.

Życie personelu pokładowego

Personel pokładowy Emirates prowadzi luksusowy styl życia w tętniącym życiem Dubaju, mieszkając wśród 200 narodowości, w jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie, które słynie ze znakomitych hoteli, restauracji, gastronomii i rozrywek.

Personel pokładowy Emirates cieszy się atrakcyjnym, nieopodatkowanym wynagrodzeniem i dodatkiem lotniczym. Ma prawo do premii z tytułu udziału w zyskach, pokrycia kosztów pobytów w hotelach i postojów, ulgowych przejazdów i przewozów cargo, corocznego urlopu, biletu na wakacje, umeblowanego zakwaterowania, transportu do i z pracy, doskonałego ubezpieczenia medycznego i stomatologicznego, usług pralniczych i innych świadczeń. Przyjaciele i rodzina mogą korzystać z atrakcyjnych cen biletów lotniczych.

Dla kandydatów na personel pokładowy możliwość dołączenia do Emirates to jedno kliknięcie lub jeden dzień otwarty. Więcej szczegółów i harmonogramy dni otwartych w danym mieście lub kraju można znaleźć na stronie https://www.emiratesgroupcareers.com/cabin-crew.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close