Koncerty

Koncert i warsztat Pansori w Krakowie Miesiące Koreańskiego Dziedzictwa UNESCO 2024

W 2024 roku przypada 35. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Republiką Korei i Rzeczpospolitą Polską. Z tej okazji, Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce organizuje programy kulturalne razem z różnymi polskimi instytucjami jako partnerami. Dwumiesięczny festiwal pn. Miesiące Koreańskiego Dziedzictwa UNESCO zaprezentuje elementy kultury koreańskiej, takie jak: muzyka tradycyjna, taniec, literatura i wiele innych.

Jednymi z wydarzeń w ramach festiwalu są koncerty oraz warsztaty Pansori, czyli tradycyjnych pieśni z udziałem wokalu i przy akompaniamencie perkusji.

Aby przedstawić polskiej publiczności ten unikalny element koreańskiej tradycyjnej sztuki scenicznej, śpiewaczka Pansori Seo-Yoon Jang oraz koreańska perkusistka tradycyjna Sori Choi odwiedzą w pierwszej połowie maja Warszawę i Kraków.

35 lat wspólnych stosunków dyplomatycznych między Koreą a Polską to znaczący moment, który chcemy uczcić poprzez nasz festiwal Miesiące Koreańskiego Dziedzictwa UNESCO. Koncerty i warsztaty Pansori będą niezwykłą okazją do zanurzenia się w bogactwie koreańskiej tradycji muzycznej. Przybycie Seo-Yoon Jang i Sori Choi do Warszawy i Krakowa otworzy drzwi polskiej publiczności na fascynujący świat Pansori i tradycyjnych instrumentów perkusyjnych. To będzie niezapomniane doświadczenie, które połączy nasze kultury w wyjątkowy sposób.” powiedział Dangkweon Lee, dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce.

Seo-Yoon Jang jest artystką wykonującą koreańską muzykę tradycyjną (Gugak), konkretniej śpiewaczką Pansori, instrumentalistką grającą na Gaya-geum i Chulhyun-geum, aktorką oraz kompozytorką. Występowała w najważniejszych koreańskich teatrach. Do jej najnowszej twórczości należą współczesne spektakle Pansori: „Folwark zwierzęcy” oparty na powieści George’a Orwella oraz „Mały Książę” na podstawie książki Saint Exupery’ego.

Sori Choi jest koreańską perkusistką urodzoną w Seulu. Grała na rozmaitych koncertach i międzynarodowych festiwalach, takich jak: Musica Insieme Panicale (Włochy) czy Aarhus Festuge (Dania). Przeprowadza również warsztaty dla kompozytorów i perkusistów, w celu zwiększenia zainteresowania koreańskimi instrumentami perkusyjnymi. Obecnie jest ambasadorką kultury rozpowszechniającą muzykę koreańską na całym świecie poprzez różne występy, kursy i trwające kolaboracje z różnorodnymi muzykami.

Więcej informacji: https://pl.korean-culture.org/pl/1402/board/1093/read/129411

KONCERT:

KRAKÓW: 7 maja 2024 roku, godz. 18:30, Cricoteka, Nadwiślańska 2/4

Bilety: https://cricoteka.pl/kalendarium/nowe-polifonie-pansori-%ed%8c%90%ec%86%8c%eb%a6%ac-koncert-i-warsztaty/

WARSZTAT:

KRAKÓW: 7 maja 2024 roku, godz. 15:00, Cricoteka, Nadwiślańska 2/4

Udział w warsztatach na podstawie biletu na koncert. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez mail: rezerwacje@cricoteka.pl

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close