Zabiegi kosmetyczne

LinScan – bezbolesna depilacja laserowa w Krakowie

Skuteczna depilacja to jeden z najbardziej problematycznych i uciążliwych zabiegów estetycznych. Większość dostępnych metod jest albo bolesna albo nie daje trwałych efektów. Czy istnieje sposób, który pozwoli w skuteczny sposób pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe?

Depilacja laserowa jest uznawana za najskuteczniejszą metodę na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Podczas zabiegu promienie lasera usuwają włos wraz z cebulkami, co pozwala cieszyć się gładką skórą na stałe., dzięki czemu możemy też zapomnieć o bolesnym problemie wrastających włosków, które są zmorą wielu kobiet.

Czym wyróżnia się laser LinScan?

Jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Zabieg epilacji nóg możemy wykonać już w 15-30 min. Natomiast technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów gwarantuje wysoką skuteczność.

Depilacja laserowa zazwyczaj może być stosowana na wszystkich partiach skóry, ale skuteczność innych laserów zw dużej mierze zależy od odcienia karnacji i koloru owłosienia. LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry.

Bezbolesna depilacja laserowa

Jedną z ważniejszych zalet jest jedynie niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Niektóre metody depilacji potrafią być niestety bardzo bolesne i często wymagają wielokrotnego powtarzania. Epilacja laserem LinScan pozwala zminimalizować nieprzyjemne odczucia, a dodatkowo eliminuje również ryzyko podrażnień.

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, tak jak w przypadku LinScan, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast kosmetolog w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności.

Metoda MCT(skanowanie liniowe, motion control technology) w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego.

W przypadku metody MCT w laserze LinScan przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna.

Dlaczego warto wybrać depilację LinScan?

  • Ograniczenie dyskomfortu podczas zabiegu dzięki metodzie MCT i mocne chłodzenie kontaktowe (okienko szafirowe może zostać schłodzone do temperatury 0°C, co przekłada się na zredukowanie odczuć bólowych do minimum)
  • Efektywność – wysoka gęstość mocy w wiązce lasera (do 100 J/cm2) umożliwia osiągnięcie wysokich fluencji przy krótkich impulsach (np. 40 J/cm2 przy 20 ms)
  • Szybkość – dzięki technologii skanowania liniowego duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku przystawień głowicy, co pozwala na osiągnięcie bardzo krótkiego czasu zabiegu
  • Bezpieczeństwo – liniowe skanowanie zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań pozabiegowych.

LinScan w Krakowie – gdzie wykonasz zabieg w Krakowie?

Zdecydowana większość gabinetów kosmetycznych oferuje depilację laserową urządzeniami bez systemu MCT, podczas których niestety odczuwalny jest duży dyskomfort, a sam zabieg trwa stosunkowo długo. Z zabiegu bezbolesnej depilacji laserowej skorzystasz w funkcjonującym już od 10 lat salonie Twoje mini spa, w którym znajdziesz zespół doświadczonych kosmetologów.

Jak przygotować się do zabiegu?

O to jak należy przygotować się do zabiegu, co jest ważne przed jego wykonaniem, zapytaliśmy Monikę Wilk, kosmetolog wykonującą zabiegi depilacji LinScan i właścicielkę gabinetu Twoje mini spa:

By depilacja laserowa była skuteczna należy zwrócić uwagę na to by nie depilować (wyrywać włosów) na 4 tygodnie przed zabiegiem. Istotne jest również to aby w tym okresie nie opalać się, nie przyjmować leków fotouczulających, sterydów, antybiotyków, oraz nie stosować preparatów czy też urządzeń złuszczających naskórek.

Przed przystąpieniem do pierwszej depilacji laserowej przeprowadzamy w gabinecie wywiad mający na celu ocenę skóry, jej koloryt, grubość i kolor włosów oraz wyeliminowanie przeciwwskazań do wykonania zbiegu depilacji laserowej – dodaje Monika Wilk.

Ja pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

  • przez pierwsze 24-48 godziny skóra jest podrażniona i obrzęknięta, należy brać kąpiel w letniej wodzie z użyciem delikatnych środków myjących,
  • w przypadku depilacji pach nie stosować bezpośrednio dezodorantów czy antyperspirantów,
  • przez okres miesiąca po depilacji chronić skórę przed promieniami słonecznymi i stosować filtry przeciwsłoneczne,
  • przez tydzień po depilacji nie korzystać z sauny, basenów,
  • bezpośrednio po zabiegu dla złagodzenia rumienia i obrzęku powinno się smarować skórę kremem Alantan lub Phantenol dla złagodzenia i szybszej regeneracji skóry.

Każda kobieta zadaje sobie sprawę ile zajmuje codzienne golenie nóg czy innych partii ciała. Zdarza się, że wiele kobiet po goleniu maszynką ma podrażnienie, zaczerwienienie czy zapalenie mieszka włosowego. Umówmy się, nie jest to przyjemne. Depilacja laserowo nierzadko powoduje uczucie bólu i dużego dyskomfortu. Dla własnego komfortu i zaoszczędzenia czasu warto wykonać bezbolesną depilację laserową LinScan.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *