Gwiazdy

Czy Stjepan Hauser jest żonaty Życie prywatne HAUSER’a

Stjepan Hauser, znany na scenie muzycznej jako HAUSER, jest artystą o niezaprzeczalnym talencie i wyjątkowej karierze. Jego wyjątkowe umiejętności gry na wiolonczeli przyciągają uwagę słuchaczy na całym świecie, podczas gdy jego życie osobiste jest równie fascynujące, jak jego twórczość muzyczna.

Stjepan Hauser 19 lipca 2024 roku wystąpi w TAURON Arenie Kraków, a 21 lipca – w ATLAS ARENIE w Łodzi.  

Pochodzący z Chorwacji, HAUSER zdobył międzynarodową sławę jako połowa duetu muzycznego 2CELLOS, obok Luki Sulica. Ich ekscytujące interpretacje popularnych piosenek pop, rock i klasycznych, ożywiły tradycyjny instrument, jakim jest wiolonczela, przyciągając miliony fanów na całym świecie.

Stjepan Hauser – życie prywatne, żona, narzeczona, partnerka?

Jednak to, co przyciąga uwagę publiczności nie tylko na scenie, to również życie osobiste Hausera. W 2015 roku artysta zaręczył się z popularną chorwacką piosenkarką Jeleną Rozgą. Jego romantyczne oświadczyny wywołały wiele entuzjastycznych reakcji wśród fanów. Niestety, mimo tej radosnej chwili, para ostatecznie rozstała się.

Kilka lat później, HAUSER zaczął spotykać się z inną utalentowaną artystką, Benedettą Carettą. Caretta, włoska piosenkarka i autorka tekstów, zdobyła sławę dzięki udziałowi w telewizyjnym programie “The Voice of Italy”. Para często publikuje na swoich mediach społecznościowych video, w których wspólnie wykonują różne utwory muzyczne. Ich harmonijne duety zdobyły uznanie wielu fanów, podkreślając ich wspólne zrozumienie muzyki i oczywiste powiązania emocjonalne.

Czy Stjepan Hauser jest żonaty?

Mimo plotek o potencjalnym małżeństwie, do dnia dzisiejszego HAUSER pozostaje oficjalnie kawalerem. Jego życie osobiste, jak jego kariera, jest pełne niespodzianek, które zawsze utrzymują fanów na całym świecie w niepewności. Niemniej jednak, jedno jest pewne: niezależnie od tego, co przynosi przyszłość, talent HAUSER’a i jego pasja do muzyki zawsze będą na pierwszym planie.

Kim jest Stjepan Hauser?

Stjepan Hauser (ur. 15 czerwca 1986 r.), znany zawodowo jako HAUSER, jest chorwackim wiolonczelistą. Wraz z Luką Šuliciem jest członkiem zespołu 2CELLOS.

Hauser urodził się w Puli, w Chorwacji, w muzycznej rodzinie, gdzie rozpoczął swoją muzyczną edukację. Jego matka gra na perkusji. Jego siostra jest dziennikarką w Puli. Hauser ukończył szkołę średnią w Rijece. Studiował w Zagrzebiu, ale ukończył studia licencjackie u Natalii Pavlutskiej w Trinity College of Music w Londynie. Studia podyplomowe ukończył u Ralpha Kirshbauma jako stypendysta Dorothy Stone w RNCM w Manchesterze oraz u Bernarda Greenhouse’a w USA.

Hauser występował w ponad 40 krajach, w tym debiutował w Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Amsterdam Concertgebouw, Southbank Centre i wielu innych.

W październiku 2006 roku Hauser został wybrany do występu na gali w Palazzo Vecchio we Florencji dla zmarłego Mścisława Rostropowicza. Po tym występie Hauser został zaproszony do występu na licznych festiwalach w Europie. Podczas International Holland Music Sessions 2009 został wybrany do udziału w serii koncertów “New Masters on Tour”, prezentującej młodych artystów w prestiżowych salach koncertowych na całym kontynencie.

Występował i nagrywał jako artysta solowy, w tym nagrał Pierwszy Koncert na Wiolonczelę brytyjskiego kompozytora Christophera Balla, napisany przez kompozytora specjalnie dla niego. Album, Christopher Ball: Music for Cello, został nagrany podczas pierwszego wykonania koncertu na żywo w 2010 roku i zawiera byłego członka Greenwich Trio, Yoko Misumi, na fortepianie.

Hauser jest laureatem międzynarodowych konkursów i nagród, takich jak PLG Young Artists Auditions 2009, J & A Beare Solo Bach Competition 2009, NYOS Staffa Award 2009, Philharmonia Orchestra – Martin Musical Scholarship Fund 2009 i 2008, Eastbourne Symphony Orchestra Young Soloist Competition 2009 i 2007, Tunbridge Wells International Young Concert Artists Competition 2008 i 2006, Computers in Personnel International Concerto Competition 2008, Frankopan Fund Award 2006 oraz MBF Music Education Award 2006 i 2005. Jest także laureatem międzynarodowych konkursów i nagród wiolonczelowych, takich jak Adam International Cello Festival and Competition w Nowej Zelandii w 2009 roku oraz VTB Capital Prize for Young Cellists w 2009 roku. W sumie Hauser zdobył 21 pierwszych nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach, a w konsekwencji został dwukrotnie zaproszony na koncerty galowe dla księcia Karola w Buckingham Palace i St. James’s Palace.

W maju 2012 roku Hauser zdobył cztery nagrody Porin, dwie z Luką Šulićem (2Cellos), a pozostałe dwie za współpracę z Damirem Urbanem na ich albumie Urban & Hauser.

Następnie Hauser zdobył dodatkową nagrodę Porin za najlepsze wydawnictwo wideo, wraz z Luką Šulićem (2CELLOS) i Dušanem Kranjcem (perkusistą) za DVD Arena Zagreb.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close