Wiadomości

Burza w Tatrach. 4 osoby nie żyją, ponad 100 rannych

W grupę turystów znajdujących się na szczycie Giewontu uderzył piorun. Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy TOPR, którzy podają informację o kilku ofiarach śmiertelnych i kilkunastu osobach rannych.

Około godziny 14 nad Tatrami przeszła gwałtowna burza. Rażona piorunem została grupa turystów na szczycie Giewontu, poszkodowani znajdują się również w wielu innych częściach Tatr. Kilka osób nie żyje, kilkanaście zostało rannych – informuje TOPR.

Trwa akcja ratunkowa, pod Tatry zostały sprowadzone helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa, Kielc, Gliwic oraz Sanoka. W tym momencie w akcji bierze udział pięć helikopterów ratunkowych.

Jak informują mieszkańcy Zakopanego burza pojawiła się bardzo nagle, “praktycznie znikąd”. W słoneczny poranek bardzo wiele osób wyruszyło na górskie szlaki.

“Tygodnik Podhalański” podaje, że wśród rannych jest m.in. małe dziecko, które jest reanimowane.

Aktualizacja:

Wojewoda małopolski: 4 osoby nie żyją, 89 lżej rannych osób trafiło do szpitala w Zakopanem. Ciężko ranni przewożeni są szpitala w Nowym Targu, Krakowie, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *