System ochrony zdrowia

Niedzielski: resort pracuje nad usprawnieniem koordynacji opieki nad pacjentami

Resort pracuje obecnie nad systemowymi rozwiązaniami, by usprawnić koordynację opieki nad pacjentem. – zaznaczył w kontekście czwartkowej wypowiedzi premiera o prywatnym sektorze ochrony zdrowia szef tego resortu Adam Niedzielski. Dodał, że słowa premiera są nadinterpretowane.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki w czwartek stwierdził, że “w niektórych przypadkach, kiedy pomoc mogła być udzielana, tej pomocy nie udzielano m.in. dlatego, że inne są priorytety, w inny sposób patrzy służba zdrowia prywatna na powszechny problem, jakim jest epidemia, a w inny sposób patrzą na to jednostki państwowe, publiczne i oczywiście również samorządowe”.

Minister zapytany o to, czy podziela zdanie premiera, że prywatny sektor ochrony zdrowia nie zdał egzaminu w epidemii, zaznaczył, że doszło do pewnej nadinterpretacji wypowiedzi.

“Intencją wypowiedzi pana premiera było pokazanie, że model prywatyzacji całego systemu opieki zdrowotnej i braku takiego centralnego mechanizmu koordynacyjnego bardzo utrudniłby postępowanie w sytuacji kryzysowej” – wyjaśnił.

Minister przypomniał, że resort pracuje obecnie nad systemowymi rozwiązaniami, które – jak podkreślił – mają pomóc w koordynacji opieki zdrowotnej “niezależnie, kto będzie właścicielem pojedynczych szpitali”.

“Ten kryzy pandemiczny pokazuje, że ta koordynacja nie zawsze jest właściwa” – dodał.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *