System ochrony zdrowia

Niedzielski: do pracy zgłosiło się ponad 200 lekarzy z zagranicy

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w piątek, że do pracy w Polsce zgłosiło się ponad 200 lekarzy z zagranicy. To będzie bardzo realne zasilenie naszego systemu walki z Covidem – podkreślił szef MZ.

Niedzielski był pytany na konferencji prasowej, czy resort zdrowia planuje wprowadzenie jakiś rozwiązań, które ułatwiłyby szpitalom pozyskiwanie dodatkowego personelu.

Szef resortu zdrowia odparł, że oczywiście MZ pracuje nad takimi rozwiązaniami, wymienił w tym kontekście trzy elementy.

Po pierwsze jak mówił Niedzielski, prezes NFZ przeprowadził analizę dwóch oddziałów, na których będzie ograniczane wykonywanie zabiegów. “To jest laryngologia i ortopedia w zakresie endoprotezoplastyk, to nie są zabiegi, które muszą być pilnie i specjaliści, którzy zajmują się tymi zagadnieniami na pewno będą kierowani do walki z Covidem” – powiedział Niedzielski.

Jak mówił, drugie zagadnienie to kwestia wykorzystania lekarzy pracujących na poziomie AOS (Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna), którzy przyjmują w gabinetach.

“I wreszcie trzeci elementem, z którego zaczynamy co prawda dopiero korzystać, ale widzę w nim bardzo duży potencjał, to są lekarze z zagranicy” – mówił szef MZ.

Niedzielski nie pamiętał dokładnej liczby pozwoleń wydanych przez resort zdrowia, ale jak przekazał zgłosiło się ponad 200 lekarzy. “I to też będzie bardzo realne zasilenie naszego systemu walki z Covidem” – podkreślił Niedzielski. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *