Kraków

Kids Run – sportowa impreza dla rodzin już w czerwcu w Krakowie

9. edycja Kids Run – największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla całych rodzin trwa. Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 1-14 lat, połączone ze sportowym piknikiem odbędą się w sobotę, 25 czerwca na Stadionie AWF-u. Rodzinne mityngi jeszcze tego lata zaplanowano w: Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Więcej niż bieg

Już w ostatnią sobotę czerwca odbędzie się druga impreza w ramach 9. edycji Kids Run. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnie krakowskie rodziny do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Główną częścią wydarzenia będą zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku 1-14 lat. Towarzyszyć im będzie sportowy piknik, który będzie okazją do wzięcia udziału w licznych atrakcjach sportowych, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe, mecze piłki nożnej i koszykówki.

– Kids Run to niezwykły sportowy piknik i atrakcyjny pomysł na aktywne spędzenie dnia w rodzinnym gronie. Chcemy zarażać miłością do sportu i pokazywać, że warto na stałe włączyć aktywność do życia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do udziału w Kids Run, gwarantujemy, że nie zabraknie dobrej zabawy – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Jeszcze trwają zapisy

Zawody biegowe rozgrywane są na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników od lat odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najmłodsi – urodzeni w latach 2017-2020 – pokonują 100 m, a dzieci w wieku 5-6 lat mierzą się z dystansem 200 m. Starsze dzieci (roczniki 2010-2014) biegają jedno okrążenie (400 m), a młodzież w wieku 13-14 lat rywalizuje na dwóch obiegach (800 m). Każdy uczestnik otrzyma specjalny numer startowy oraz pamiątkowy medal w kształcie geparda, który jest bohaterem tegorocznego cyklu Kids Run.

Impreza odbywa się przy wsparciu sponsora głównego – firmy Epson. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będzie m.in. drukarka. Na stacji EPSON na uczestników czekać będą także liczne atrakcje, takie jak: możliwość zrobienia i wydrukowania zdjęcia z postacią Usaina Bolta.

Udział w zawodach biegowych wymaga wcześniejszego zapisu. Szczegółowe informacje na temat imprezy oraz formularz znajdują się na stronie www.kidsrun.pl. Pakiet startowy kosztuje 35,99 złotych. Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close