Kultura

Wiele twarzy spódnicy mamian – wykład

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. „Wiele twarzy spódnicy mamian”, który odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 14:30. w sali 3.04.

Mamianqun, dosłownie spódnica z końską twarzą, stanowi jeden z flagowych fasonów dynastii Ming. W ostatnich latach przeżywa ona swój renesans, a projekt ten wykorzystał m.in. dom mody Dior, wywołując gorącą dyskusję na temat granic zapożyczeń w modzie. Zapraszamy na wykład, który wyjaśni, dlaczego w nazwie spódnicy znajduje się końska twarz i czy faktycznie ma ona coś wspólnego z koniem. W trakcie pokazu z okazji 17. urodzin ośrodka “Instytut Konfucjusza w Krakowie” dr Grela zaprezentuje tradycyjne stylizacje, jak i nowoczesne zestawy, które łączą modę chińską z zachodnią. Pokaz pozwoli obrazowo wyjaśnić, dlaczego mamian stanowi pożądany element w szafie zwolenników tradycji, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

Wstęp wolny!

Czas 25 września (poniedziałek) godz. 14:30.

Miejsce: Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie”, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

Więcej informacji na stronie Facebook Ośrodka „Instytut Konfucjusza w Krakowie”.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close