Kultura

Narodowe Czytanie w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

W najbliższą sobotę, 3 września o godz. 18:00 w ramach Narodowego Czytania Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w dwieście lat po opublikowaniu, w Roku Romantyzmu Polskiego, zaprasza na czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza. To wspaniałe wiersze, historie pełne ludowej magii i tajemnicy, w których objawia się wielka, twórcza moc słowa – polskiego romantycznego języka.

Tegoroczne czytanie jest wyjątkowe nie tylko ze względu na romantyczne źródło literackie ale również bardzo bolesną teraźniejszość, znaczoną przede wszystkim agresją Rosji na Ukrainę. Dlatego to w tym roku przygotowane jest przez nasze przyjaciółki z Ukrainy. Młodzieńcze wiersze autora Dziadów dla widzów zgromadzonych na placu Świętego Ducha przeczytają z balkonu Teatru nasze aktorki i aktorzy: Dorota Godzic, Agnieszka Judycka, Hanna Syrbu, Marcin Kalisz, Sławomir Rokita, Marcin Sianko a o oprawę muzyczną zadba Diana Ostrolutska.

Zapraszamy na Plac Św. Ducha 1 od strony Skweru prof. Jacka Woźniakowskiego w sobotę 3 września, zaczynamy o godz. 18:00.

Wstęp wolny! Więcej informacji www.teatrwkrakowie.pl

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close