Szczypta muzyki

Szczypta muzyki: Victoria Georgieva – bułgarska Billie Eilish?

Nie jesteśmy wielkimi fanami Eurowizji, jednak na tym festiwalu również można odkryć niezwykłych artystów. Reprezentantka Bułgarii, Victoria, okrzyknięta przez liczne media bułgarską Billie Eillish zachwyca właśnie Europę stając się faworytką tegorocznego konkursu.

Victoria Georgieva, urodzona 21 września 1997, zawodowo znana pod pseudonimem Victoria to bułgarska piosenkarka i autorka tekstów. Georgieva zaczęła śpiewać w wieku jedenastu lat. Po pewnym czasie zapisała się do studia wokalnego „Angel Voices”, gdzie jej nauczycielem muzyki była Atanaska Lipcheva. Georgieva brała udział w przesłuchaniach w pierwszych trzech sezonach X Factor Bułgaria, ale nie przeszła do dalszych etapów, głównie ze względu na swój wiek. Dopuszczona dalej została dopiero w czwartej edycji, w której ostatecznie zajęła szóste miejsce.

W 2016 roku wydała swój pierwszy singiel zatytułowany „Nishto Sluchayno”, któremu towarzyszył teledysk wyreżyserowany przez Bashmotion z udziałem VenZy i Niki Bakalov.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Szczypta muzyki

Subiektywny wybór muzyki, prezentujemy to co jest według nas warte poznania. Masz swój zespół, tworzysz muzykę, chcesz się pokazać? Daj nam znać!

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *