Wiadomości

Prezydent zaprasza do Belwederu i do Zamku w Wiśle

W sobotę 14 września 2019 roku w godz. 10.00-17.00 Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udostępnia dla zwiedzających Belweder oraz Rezydencję Zamek w Wiśle z okazji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Podczas zwiedzania Rezydencji Prezydenta RP w Belwederze goście będą mogli obejrzeć m.in.: gabinet Józefa Piłsudskiego z wieloma autentycznymi pamiątkami po Marszałku, a także Sale, m.in.: Marmurową, Malinową, Pompejańską i Kominkową. Wejście do Belwederu od strony pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Rezydencja Prezydenta RP Zamek – Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle, wybudowany w latach 1929-1930, jest darem Ślązaków dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego i jego następców. Zamek należy do grupy najważniejszych w kraju realizacji awangardowych z tego okresu. W rezydencji można zobaczyć m.in. oryginalne meble z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzanie Rezydencji w Wiśle odbywa się w grupach, po wcześniejszym zgłoszeniu do recepcji Zamku Dolnego.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Oba zabytkowe obiekty zajmują ważne miejsce w historii Rzeczypospolitej, łącząc się – poprzez osoby i wydarzenia – z odzyskaną przed stu laty niepodległością. Przypadający w tym roku 27. Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się pod hasłem „Polski splot”, nawiązującym do wspólnego wysiłku Polaków scalających ziemie Rzeczypospolitej i budujących nowe państwo po odzyskaniu niepodległości.

Warunkiem zwiedzenia obu rezydencji jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na teren obiektów nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych oraz pojemników z płynami.

Kancelaria Prezydenta RP

Pokaż więcej

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *