Patronat medialnyWiadomości

Podsumowanie miejskiej ścieżki tematycznej „Współczesne zarządzanie turystyką – razem czy osobno” podczas V EKS 2019

9 kwietnia 2019, podczas drugiego dnia V Europejskiego Kongresu Samorządów odbyła się miejska ścieżka tematyczna dotycząca tematu współczesnego zarządzania turystyką. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przeprowadzić dyskusję, która miała na celu zasygnalizowanie, jak istotna jest współpraca administracji samorządowej z organizatorami wypoczynku.

W drugim dniu Kongresu można było uczestniczyć w miejskiej ścieżce tematycznej, której temat przewodnim było „Współczesne zarządzanie turystyką – razem czy osobno”. Istotną kwestią poruszaną podczas ścieżki była współpraca samorządów z ośrodkami turystyczno-wypoczynkowymi, a także organizacja wydarzeń kulturalnych, konferencyjnych, czy wystawienniczych wspólnie na terenie miasta.

– Będziemy poszukiwać nowych atrakcji. Chcielibyśmy, aby turyści przyjeżdżali tu ponownie, żeby atrakcje tego miasta skłaniały ich do powrotu. Tytuł Krakowa jako Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej jest ogromną szansą dla naszego rynku na stworzenie nowego produktu, kulinarnego miasta. Nie wydarzyłoby się to, gdyby nie ogromny potencjał naszej branży gastronomicznej, która jest doceniana przez przewodniki Michelin’a czy Slow Food Masterclass. To pokazuje bardzo wysoką jakość gastronomii w naszym mieście – mówi Elżbieta Kantor, Dyrektor Wydziału ds. Turystyki z Urzędu Miasta Krakowa.

Powyższemu tematowi zostały poświęcone dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich, „W poszukiwaniu partnerstwa publiczno-prywatnego w turystyce” dotyczył kierunków, które powinny zostać wyznaczone przez środowiska turystyczne, aby wraz z lokalną administracją mogły się uzupełniać i kreować wspólnymi siłami lokalną ofertę regionu. Gościem specjalnym tego bloku tematycznego był Aleksander Doba, podróżnik i kajakarz, który trzykrotnie przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem bez wspomagania żaglem. Panel moderowany był przez Grzegorza Biedronia, natomiast w dyskusji uczestniczyli: prof. Ryszard Szostak, Jacek Legendziewicz, Rafał Marek oraz Bartłomiej Walas.

– Zdecydowanie razem, jak w konkluzji dzisiejszego panelu, możemy więcej. Przed momentem zakończyliśmy dyskusję dotyczącą wydarzeń. Czy to miasto przyciąga swoją historią i zabytkami, czy ludzie przyjeżdżają po to, żeby wziąć udział w wydarzeniach, Kraków ma znakomitą ofertę. Można tu pracować, a potem znakomicie się bawić i odpocząć. Ponadto nasze miasto jest w tym roku Stolicą Kultury Gastronomicznej, więc to znakomita okazja ku temu, by pokazać je od innej strony – Paweł Mierniczak, Dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Drugi panel nosił tytuł „Wydarzenie czy miejsce magnesem dla turysty?”, podczas którego omówione zostały procesy planowania, a także realizacji dużych imprez kulturalnych, kongresowych, targowych czy sportowych. Wspomniano również o istotnej roli lokalnej administracji, której wsparcie organizacyjne i popularyzacja takich wydarzeń jest bardzo ważne. Wszystko to może korzystnie wpływać na powrót turysty do Krakowa, co jest ważne z punktu widzenia zarówno organizatorów imprez, jak i samorządów. Gośćmi tej części byli: Paweł Mierniczak, Ewa Woch, prof. UEK dr hab. Jadwiga Berbeka, Paula Fanderowska, Małgorzata Przygórska-Skowron oraz prof. UEK dr hab. Krzysztof Borodako.

Miastem Gospodarzem V Europejskiego Kongresu Samorządów jest Miasto Kraków.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close