Patronat medialnyWiadomości

Nagrody V Europejskiego Kongresu Samorządów zostały wręczone!

8 kwietnia 2019, podczas Uroczystej Gali Wręczenia Nagród V Europejskiego Kongresu Samorządów, zostało rozdanych kilkanaście nagród dla lokalnych władz. Wydarzenie to zakończyło pierwszy dzień Kongresu.

Pierwszy dzień V EKS zamknęła uroczysta Gala, w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE w Krakowie, podczas której rozdano aż dwanaście nagród. Dwie z nich przyznano, bazując na II Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. Laureatom i wyróżnionym towarzyszyła muzyczna podróż przez Europę w wykonaniu orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Orzechowskiego.

Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych, wręczyła dyplom Arturowi Tusińskiemu, burmistrzowi Podkowy Leśnej, wskazując tym samym Podkowę Leśną jako najlepszą w kategorii gmin miejskich. Z kolei wyróżnienie z rąk Rafała Kilińskiego i prof. Andrzeja Chochóła otrzymał Jan Grabkowski, Starosta Poznański, w kategorii najlepszego powiatu.

Złoty klucz, prestiżowa nagroda tygodnika „Wprost”, została wręczona dwóm samorządowcom, prezydentom Krakowa oraz Gliwic. Za znamienity wkład w rozwój polskiego samorządu otrzymali go Jacek Majchrowski i Zygmunt Frankiewicz.

– Chciałem podziękować za to wyróżnienie, bo jest ono naprawdę wyjątkowe. Mogę powiedzieć, że jestem zaszczycony. Sądzę, że w pewnym sensie jest to podsumowanie tego, co udało mi się w tym mieście do tej pory zrobić i jest to klucz do tego, co będzie jeszcze w przyszłości – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Nagrody trafiły także do przedstawicieli przedsiębiorstw z branży medycznej. Gratyfikację uzyskała firma LuxMed, którą odebrał Bartosz Kapczyński, członek zarządu LuxMed. Kolejnymi nagrodzonymi zostali Krzysztof Kępiński, Karol Piasecki, Adam Błażeczek, Anna Robak-Reczek, a także Agnieszka Lubkowska.

Galę zakończyło przekazanie wyróżnienia w postaci nagrody Prezydenta Miasta Krakowa z okazji jubileuszu 10-lecia działalności dla Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Powędrowała ona z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego do Piotra Dziwoka, Prezesa Zarządu Związku.

Miastem Gospodarzem V Europejskiego Kongresu Samorządów jest Miasto Kraków.

Koronawirus w Krakowie
Tagi

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *