Mieszkanie | Dom | Ogród

Krakowskie osiedle Viva Piast „wychodzi z ziemi”

Na krakowskim osiedlu Viva Piast zakończono prace podziemne. Inwestycja Victorii Dom w krakowskich Mistrzejowicach jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Stale powiększa się także grono nabywców mieszkań. Oddanie całości do użytku – tak jak zostało zaplanowane – nastąpi w II kwartale 2022 r.

Aktualnie w inwestycji wykonywany jest strop nad poziomem zero – zrealizowano już 30 proc. prac. Do końca zbliża się budowa kanalizacji deszczowej. Na różnych etapach są prace nad kanalizacją sanitarną oraz instalacją ciepłowniczą i teletechniczną – mają być zakończone w ciągu najbliższych miesięcy. – Do tej pory wykorzystaliśmy na budowie ok. 6,4 tys. m3 betonu i ponad 360 ton stali zbrojeniowej. Podziemne prace budowlane zostały zakończone. Moment, w którym budynek „wychodzi z ziemi” i zaczyna piąć się w górę jest oczekiwany przez każdego inwestora. Teraz budowa staje się bardziej widoczna. Pogoda, co prawda nie sprzyja, ale jak na razie nie uniemożliwia prac. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówi Joanna Sosnowska, dyrektor działu technicznego Victorii Dom.

Fot. Victoria Dom

Budynek wznoszony jest w technologii tradycyjnej, żelbetowej i murowanej z naturalnych silikatów, które gwarantują dobrą izolacyjność akustyczną i kumulację ciepła oraz doskonale regulują wilgotność w mieszkaniach. – We wszystkich projektach Victorii Dom korzystamy z materiałów wysokiej jakości. Tak jest też w przypadku osiedla Viva Piast. Wiemy, że mieszkania będą służyły ich nabywcom przez lata, dokładamy więc należytej staranności przy doborze materiałów budowlanych i wykończeniowych. Oddajemy mieszkania, które są estetyczne, ergonomiczne i rzetelnie wykonane – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom. Wykonawcą generalnym Viva Piast jest Unibep SA, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, znane w Krakowie z realizacji m.in. najnowocześniejszego akademika w kraju – LivinnX Kraków.

Wygoda i dobra inwestycja

Osiedle Viva Piast, położone przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach to 9-kondygnacyjna inwestycja, w której zaprojektowano 140 mieszkań oraz 125 miejsc postojowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 290 tys. zł. W ofercie dostępne są mieszkania: 1-pokojowe (30 m2), 2-pokojowe (od 32 m2), 3-pokojowe (od 48 m2) i 4-pokojowe (od 75 ms). Projekt jest odpowiedzią na potrzeby tych wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań mieszkaniowych, zapewniających komfort życia. Nawet małe metraże (32 m2) mają dwa oddzielne pomieszczenia. – W każdym segmencie zaprojektowano cichobieżną windę, przestronne klatki schodowe z wózkowniami oraz komórki lokatorskie. Mieszkania na wyższych kondygnacjach będą miały balkon, loggię lub duży taras, a mieszkania na parterze – ogródki. Dostępne będą punkty do ładowania samochodów elektrycznych oraz duża liczba miejsc do parkowania rowerów – mówi Sebastian Chwedeczko z krakowskiej Pracowni StandArt Architekci, projektanta inwestycji. Viva Piast to nie tylko spełnienie marzenia o własnym lokum. To także doskonałe miejsce do ulokowania kapitału. Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez firmę Colliers, Kraków zakończył ubiegły rok z wolumenem transakcji biurowych na poziomie 157,7 tys. m2, co plasuje miasto na pierwszym miejscu w Polsce pod względem popytu wśród miast regionalnych. To oznacza coraz większą liczbę pracowników w mieście, a co za tym idzie wzrost zapotrzebowania na mieszkania, także tych pod wynajem.

Victoria Dom

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *