KsiążkiLiteratura obyczajowa, romans

KONTRATAK Gniewni trzydziestoletni – W poszukiwaniu sensu dorosłości

Sohn Won-pyung, autorka bestsellera “Almond“, powraca z poruszającą powieścią “KONTRATAK Gniewni trzydziestoletni”, która zdobyła uznanie zarówno w Korei Południowej, jak i na arenie międzynarodowej. Wyróżniona Literacką Nagrodą Jeju 4.3 oraz Japan Bookstore Awards, ta niezwykła historia dotyka serc młodych Koreańczyków, odzwierciedlając ich obawy i marzenia o dorosłości.

“Kontratak” zabiera nas do serca współczesnego Seulu, ukazując życie Ji-hye, zwykłej kobiety z “pokolenia 880 000 wonów”. Urodzona w 1988 roku, Ji-hye walczy z codziennością w korporacyjnym świecie, czując się niczym więcej niż pyłkiem we wszechświecie. Jej historia to metafora życia młodych dorosłych w Korei, zmagań z niesprawiedliwością, wyzyskiem i utratą marzeń.

Ji-hye, główna bohaterka, to postać, z którą wielu młodych ludzi może się utożsamiać. Pracując jako stażystka w korporacji, doświadcza wyzysku, braku uznania i niesprawiedliwości. Jej życie zmienia się, gdy pojawia się Gyu-ok, nowy stażysta, z którym Ji-hye zawiązuje “firmową działalność konspiracyjną”. Razem dokonują drobnych aktów oporu przeciwko społecznym i korporacyjnym strukturom, które ich krępują.

Powieść skupia się na tematach takich jak poczucie straty, bunt przeciwko ustalonym normom, oraz trudności związane z przejściem w dorosłość. Ji-hye i Gyu-ok reprezentują młode pokolenie, które choć wydaje się bezsilne wobec wielkich instytucji, znajduje małe sposoby na manifest swojej niezgody i poszukiwanie zmian.

Sohn Won-pyung używa prostego, ale głęboko emocjonalnego stylu, aby przedstawić życie Ji-hye. Książka jest napisana z perspektywy głównej bohaterki, co pozwala czytelnikom na głębsze zrozumienie jej wewnętrznych konfliktów i marzeń. “Kontratak” ma znaczący wpływ zarówno w Korei Południowej, jak i na arenie międzynarodowej. Odnosi się do uniwersalnych tematów i problemów, z którymi borykają się ludzie na całym świecie, co czyni ją relatywną i rezonującą z szerokim gronem czytelników. Sohn Won-pyung udowadnia, że mimo kulturowych różnic, emocjonalne doświadczenia ludzi są uniwersalne.

“Kontratak” zyskał międzynarodowe uznanie, zdobywając nagrody i będąc polecana przez prestiżowe instytucje. Uznana przez “The Economist” za inspirację dla japońskich pisarek i czytelniczek, książka ta stała się głosem pokolenia młodych dorosłych w Korei i na świecie.

“Kontratak” Sohn Won-pyung to nie tylko opowieść o dorosłości; to głęboki wgląd w wyzwania, z jakimi mierzy się młode pokolenie. Przez pryzmat życia Ji-hye, autorka bada tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie tożsamości, bunt przeciwko niesprawiedliwości i znaczenie marzeń. Książka ta jest ważnym przyczynkiem do dyskusji o tym, co oznacza bycie dorosłym w dzisiejszych czasach.

Książka “Kontratak Gniewni trzydziestoletni” została wydana przez wydawnictwo MOVA, znane z prezentowania niezwykłych i fascynujących dzieł autorów z odległych zakątków świata(np. “Piersi i jajeczka” autorstwa Mieko Kawakami). Tak jak w przypadku jej wcześniejszej powieści, “Almond”, również książka “Kontratak” została pięknie wydana, z dbałością o każdy detal. Wydanie w twardej oprawie, z eleganckim designem, odzwierciedla wysoką jakość, jaką MOVA konsekwentnie prezentuje w swoich publikacjach. Ta estetyka i uwaga do detalu nie tylko podnoszą wartość książki jako obiektu, ale również wzbogacają doświadczenie czytelnicze, sprawiając, że każda strona jest przyjemnością dla oka, a historia jeszcze bardziej angażuje czytelnika.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close