Kosmetyki

Innowacyjne serum, które uzupełnia 100% dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku!

Ekspozom, czyli suma czynników hormonalnych, behawioralnych i środowiskowych, odpowiada za 80% oznak starzenia się skóry². Skóra codziennie narażona na te czynniki wraz z wiekiem traci więcej kwasu hialuronowego niż wytwarza. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się mniej sprężysta. Innowacyjne serum Vichy Liftactiv H.A. Epidermic Filler uzupełnia 100% dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku¹.

Kwas hialuronowy: eliksir młodości. Substancja występująca w skórze, na którą ma wpływ ekspozom

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Występuje w prawie każdej komórce: w chrząstkach, kościach, stawach, oczach i dziąsłach.

Ale to skóra jest jego największą rezerwą, zawiera bowiem ok. 50% całego kwasu hialuronowego obecnego w organizmie. Kwas hialuronowy w skórze pomaga zachować jej właściwości biomechaniczne. Jest syntetyzowany zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej.

W skórze właściwej kwas hialuronowy nadaje objętość macierzy zewnątrzkomórkowej, odpowiedzialnej za strukturę skóry twarzy. W naskórku zaś zatrzymuje wodę obecną w skórze. Zapewnia prawidłowe nawilżenie, wygładza drobne linie i zmarszczki.

Gdy kwas hialuronowy jest obecny w wystarczającej ilości, skóra jest gładka, elastyczna i jędrna. W miarę starzenia się, rezerwy kwasu hialuronowego maleją, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

Czynniki ekspozomu przyspieszają proces starzenia się poprzez przyspieszenie degradacji kwasu hialuronowego w skórze

Kiedy skóra traci więcej kwasu hialuronowego niż wytwarza, pojawiają się zmarszczki. Proces ten jest spowodowany dwoma czynnikami: naturalnym starzeniem się skóry i codziennymi czynnikami ekspozomu. W naturalnym procesie starzenia się, ilość kwasu hialuronowego w skórze znacznie spada. Ekspozom zaś przyspiesza to zjawisko³.

Niektóre czynniki ekspozomu, takie jak promienie UVB, tytoń lub brak snu, mogą bezpośrednio przyspieszyć utratę kwasu hialuronowego i spowolnić jego produkcję. Inne czynniki ekspozomu działają na skórę pośrednio. Promieniowanie UVA i podczerwone, cząsteczki zanieczyszczeń oraz ciepło i zimno zwiększają produkcję wolnych rodników niszczących kwas hialuronowy w skórze. Uszkodzenia stają się szybko widoczne, skóra traci bowiem jędrność, jest mniej sprężysta i pojawiają się zmarszczki.

Jak więc przeciwdziałać niekorzystnemu działaniu ekspozomu i zapobiegać zmarszczkom?

Warto zdecydować się na pielęgnację bogatą w składniki aktywne o udowodnionej skuteczności przeciwzmarszczkowej, w tym przede wszystkim wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy pozostaje na naskórku, tworzy swego rodzaju film, dzięki czemu wspomaga warstwę rogową w walce z czynnikami środowiskowymi i nie pozwala na utratę wody przez naskórek. Niskocząsteczkowy zaś przenika w głębsze warstwy skóry, dogłębnie nawilża i zapewnia działanie przeciwstarzeniowe.

Odpowiedź Vichy: skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe do twarzy i okolic oczu Liftactiv H.A. Epidermic Filler

Vichy, jako pionier w holistycznych badaniach nad ekspozomem, stworzyło serum do twarzy i okolic oczu Liftactiv H.A. Epidermic Filler, które uzupełnia 100% dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku.

Skoncentrowana formuła produktu łączy:

 • 1,5% czystego kwasu hialuronowego

Formuła zawiera wysoką koncentrację 1,5% kwasu hialuronowego naturalnego pochodzenia, pozyskiwanego w procesie fermentacji pszenicy.

 • 1% Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy o działaniu redukującym drobne linie i zmarszczki.
 • 0,5% Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy o właściwościach wygładzających powierzchnię skóry.
 • Witaminę Cg, która jest znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Pomaga chronić skórę przed przedwczesnymi oznakami starzenia spowodowanymi przez czynniki ekspozomu.
 • Peptyd, który jest znany ze swojej skuteczności przeciwzmarszczkowej.
 • Wodę wulkaniczną Vichy, bogatą w 15 cennych minerałów, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry.

Formuła odznacza się widoczną i potwierdzoną skutecznością na skórze twarzy i w okolicach oczu.

Natychmiast po zastosowaniu przywraca skórze sprężystość oraz intensywnie i długotrwale ją nawilża: po 8 godzinach nawilżenie skóry jest zwiększone o +43%4.

Progresywna skuteczność w redukcji zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym5.

Po 2 tygodniach:

 • zmarszczki -14%
 • drobne linie -19%

Po 4 tygodniach:

 • zmarszczki -31%
 • drobne linie -40%

Po 6 tygodniach:

 • zmarszczki -47%
 • drobne linie -60%

Serum Liftactiv H.A. Epidermic Filler jest hipoalergiczne oraz dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej. Formuła została stworzona dla optymalnej tolerancji zarówno przez skórę twarzy, jak i okolic oczu i została przetestowana pod kontrolą dermatologiczną oraz okulistyczną, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Produkt posiada minimalistyczny skład – tylko 13 składników, bez substancji zapachowych i alkoholu etylowego.

Ultralekka konsystencja serum szybko się wchłania, nie pozostawiając warstwy na skórze. Formuła idealnie sprawdza się pod makijaż, co potwierdziły użytkowniczki serum6.

Higieniczne opakowanie z precyzyjnym aplikatorem zostało zainspirowane farmaceutycznymi standardami bezpieczeństwa – produkt w butelce nie wchodzi w kontakt z palcami, co ogranicza ryzyko zanieczyszczenia.

Jak go stosować? Polecamy aplikować serum codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną twarz, a następnie użyć kremu. Idealnym dopełnieniem rutyny pielęgnacyjnej będzie krem na dzień Liftactiv Supreme SPF 30 od Vichy o udowodnionej skuteczności w redukcji zmarszczek i ujędrnianiu skóry.

Przekonaj się na własnej skórze o 100% mocy kwasu hialuronowego!

KROK 1 – LIFTACTIV SUPREME – H.A. EPIDERMIC FILLER
SKONCENTROWANE SERUM PRZECIWZMARSZCZKOWE – DO TWARZY I OKOLIC OCZU
Opakowanie 30 ml, sugerowana cena: 164,90 zł.

KROK 2 – LIFTACTIV SUPREME SPF 30
PRZECIWZMARSZCZKOWY I UJĘDRNIAJĄCY – KREM NA DZIEŃ Z FILTREM SPF 30
Opakowanie 50 ml, sugerowana cena: 129,90 zł.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *