Koronawirus na Świecie

Francja: liczba nowych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła 30 tys.

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto 30 621 nowych infekcji koronawirusem – poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To największy dzienny wzrost zakażeń od początku epidemii. W środę stwierdzono ich ponad 22,5 tys. Od środy na Covid-19 zmarło 88 osób.

Liczba chorych na Covid-19, którzy są leczeni na oddziałach intensywnej terapii, wynosi 1750 i w ciągu ostatniej doby wzrosła o 77.

Od początku epidemii we Francji koronawirusem zainfekowało się 809 684 osób, z których 33 125 zmarło.

Odsetek pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wynosi 12,6 proc. W kraju jest 1586 ognisk choroby, w tym 130, które pojawiły się w ciągu ostatniej doby.

We Francji w ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych zakażeń trzy razy przekraczała 20 tys. – poziom nigdy wcześniej nienotowany. Liczba wykrywanych infekcji rośnie od końca sierpnia i jest najwyższa w Europie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni na całym świecie więcej nowych zakażeń stwierdzono tylko w Indiach, USA i Brazylii.

Od północy z piątku na sobotę we Francji będzie obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego. W największych miastach zostanie wprowadzona godzina policyjna, a liczba osób biorących udział w zgromadzeniach i prywatnych spotkaniach zostanie ograniczona do sześciu. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *