Kosmetyki

[Wyniki] KONKURS! nuev® – ochrona przed smogiem i alergią kontaktową na metale

Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Znajdujące się w smogu metale ciężkie wnikają w głąb skóry, narażając ją na podrażnienia, alergie oraz przedwczesne starzenie się.

Odpowiedź na rosnący problem znalazła dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiającą przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metalscreen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nuev® – przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.

Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regeneracji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nuev® Chitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.

Alergia na metale

Na długotrwały kontakt z jonami metali skóra może zareagować jednorazowym podrażnieniem (zaczerwienieniem, wysypka, pieczeniem) lub trwałą alergią, którą możemy nabyć w dowolnym momencie życia. Jednak uczulające metale nie znajdują się tylko w smogu, ale również w przedmiotach codziennego użytku. Najczęstszymi i ich źródłami są biżuteria, okulary, monety, telefony, komputery, elementy odzieży takie jak paski, klamerki, sprzączki, akcesoria wyposażenia domu, samochodu, klamki, poręcze, farby oraz wiele innych elementów metalowych i skórzanych. Metale te mogą znajdować się także w kosmetykach do makijażu oraz w wodzie kranowej.

KONKURS

Odpowiedz na pytanie konkursowe: „Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami powietrza, smogiem?” i wygraj zestaw kosmetyków nuev®:

  • Wygładzający balsam do ciała i dłoni nuev®
  • Wielofunkcyjny krem ochronny nuev®

Odpowiedzi na pytanie należy udzielić pod naszym konkursowym postem na FB.

[Wyniki]

Zestaw kosmetyków nuev otrzymuje Marta Zytka.

Konkurs trwa do 18 lutego 2019, do godziny 22.

O nagrodach:

nuev® – Wielofunkcyjny krem ochronny.
Pojemność: 200 ml, cena: 37 zł

Pielęgnuje i chroni przed smogiem.
Codzienny niezbędnik pielęgnacji jako krem na dzień i baza pod makijaż.

Kompozycja antyutleniaczy i filtr SPF 15 zapewniają dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochronne.
Dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku.

Wyjątkowy składnik
Krem zawiera wyjątkowy składnik –nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.

Dobre składniki

  • Innowacyjny Metalscreen Chitathione. – Wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się w głąb skóry.
  • Wzmacniająca prowitamina E. – Działa antyzmarszczkowo i odmładzająco.
  • Odbudowujący olejek z pestek winogron. – Odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco.
  • Nawilżający olejek z pestek moreli. – Zmiękcza i ujędrnia.
  • Emolienty z certyfikatem. – Najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry.
  • Filtry przeciwsłoneczne SPF 15. – Zabezpieczają przed promieniowaniem UVA/UVB.

nuev® – Wygładzający balsam do ciała i dłoni.
Pojemność: 200 ml, cena: 37 zł

Pielęgnuje i chroni przed alergią kontaktową.

Idealny do codziennej pielęgnacji ciała i dłoni.
Dla każdego typu skóry.

W składzie balsamu zawarty jest biopolimer – Chitathione, który tworzy na skórze warstwę ochronną nie pozwalając, aby szkodliwe metale, jak nikiel, chrom i kobalt, przedostały się do jej wnętrza. Uniemożliwia tym samym pojawienie i podrażnień. Balsam powstał na bazie wysokiej klasy emolientów, które łagodnie natłuszczają skórę. Zawarte masło shea dba o odpowiednie odżywienie skóry, wyciąg z aloesu nawilża, łagodzi podrażnienia i ujędrnia, prowitamina E odmładza i działa przeciwzmarszczkowo.

Krem oraz balsam nuev® są dostępne na www.nuev.pl oraz w wybranych aptekach, gabinetach dermatologicznych oraz salonach beauty.


Regulamin Konkursu

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin(dalej: „Regulamin”) określa warunki, na jakich odbywa się akcja promocyjna pod nazwą “Walentynki z nuev”
2. Akcja promocyjna nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009r. roku o grach hazardowych (Dz.U. z 2009 r., Nr 201, poz. 1540 z późn.zm.).
3. Fundatorem nagród w Konkursie jest producent kosmetyków nuev (dalej: „Fundator”)
4. Organizatorem akcji jest strona https://www.facebook.com/krakowskiportal/
5. Akcja nie jest sponsorowana, organizowana, współorganizowana lub zarządzana przez serwis Facebook. Informacje i teksty udostępniane przez Uczestników akcji przekazywane są Organizatorowi.

§2 SŁOWNIK POJĘĆ

1. Strona FB – strona Organizatora w serwisie Facebook.com, na której uczestnicy są aktywni. https://www.facebook.com/krakowskiportal/
2. Uczestnik – dowolna osoba posiadająca konto na portalu Facebook.com, będąca fanem strony https://www.facebook.com/krakowskiportal/
3. Akcja promocyjna – akcja, której dotyczy niniejszy regulamin.
4. Aktywność użytkownika – komentarze użytkownika, wpisy na tablicy oraz kliknięcia lubię to, na podstawie których Organizator przyznaje nagrody.

§3 UCZESTNICY KONKURSU

1. Akcja jest organizowana na terytorium Polski. Dostęp mają wszyscy użytkownicy portalu Facebook.com za pośrednictwem strony https://www.facebook.com/krakowskiportal/

2. Uczestnikiem akcji może być osoba, spełniająca następujące kryteria:
· posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
· posiada profil w serwisie Facebook, założony i prowadzony zgodnie z regulaminem serwisu Facebook (dalej: „Profil”). Dane zawarte na Profilu Uczestnika muszą być prawdziwe i zgodne z rzeczywistością, a zwłaszcza zawierać dane osobowe jak: imię i nazwisko Uczestnika,
· wyrazi zgodę na udział w akcji promocyjnej dodając polubienie pod postem konkursu,
· zapozna się z niniejszym Regulaminem i zaakceptuje go poprzez dodanie polubienia pod postem konkursu,
· polubi stronę “https://www.facebook.com/krakowskiportal/” w serwisie Facebook
· w komentarzu pod postem o konkursie udzieli odpowiedzi na konkursowe pytanie.

3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia Konkursu i odebrania nagrody, zgodnie z ustawą z dnia29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101,poz. 926 z późn. zm.), dodając polubienie pod postem konkursu.

4. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu przygotowania oferty marketingowej kierowanej do uczestników Konkursu po jego zakończeniu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), poprzez dodanie polubienia pod postem konkursu.

§4 ZASADY I PRZEBIEG AKCJI PROMOCYJNEJ

1. Akcja rozpoczyna się w dniu 14 lutego 2019 roku i trwa do 18 lutego, do godziny 22:00.
2. Lista osób nagrodzonych opublikowana zostanie na stronie www.kobietawkrakowie.pl, 19 lutego.
3. Udział w akcji jest bezpłatny i dobrowolny.
4. Zadaniem użytkownika jest kliknięcie “Lubię to!” pod postem konkursowym na stronie https://www.facebook.com/krakowskiportal/ i udzielnie odpowiedzi na pytanie „Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami powietrza, smogiem?”. Odpowiedzi należy udzielać wyłącznie pod konkursowym postem.
5. Organizator wybierze autora najciekawszego komentarza, który otrzymaa nagrodę
6. Akcja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi organizowanymi przez Organizatora.

§5 NAGRODY W KONKURSIE

1. Nagrodą główną są kosmetyki marki nuev.
2. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inną nagrodę.

§6 ZASADY PRZYZNAWANIA I WYDAWANIA NAGRÓD

1. Lista zwycięzców, w formie imion i nazwisk, jakimi posługują się w serwisie Facebook, zostanie opublikowana na stronie www.kobietawkrakowie.pl
2. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca jest zobowiązany w ciągu 7 dni wysłać prywatną wiadomość za pośrednictwem strony https://www.facebook.com/krakowskiportal/ potwierdzającą chęć odebrania nagrody i umówić termin jej realizacji.
3. W przypadku braku kontaktu ze strony zwycięzcy w sposób określony w ust. 2, zwycięzca traci prawo do nagrody.

§7 PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

1. Uczestnik jest zobowiązany przestrzegać niniejszego Regulaminu.
2. Wszelkie naruszenia Regulaminu Konkursu mogą skutkować wykluczeniem Uczestnika z udziału w akcji promocyjnej.
3. Niedopuszczalne jest podejmowanie przez Uczestników działań sprzecznych z prawem, sprzecznych z zasadami współżycia społecznego i dobrych obyczajów, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe lub naruszających zasady etykiety.
4. Odbiorcą informacji zamieszczonych na profilach Uczestników na portalu społecznościowym jest wyłącznie Organizator, a nie Serwis Facebook. Informacje te zostaną wykorzystane jedynie w celu przeprowadzenia Konkursu zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie.

§8 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin niniejszej akcji jest dostępny na stronie www.kobietawkrakowie.pl
2. Organizator odpowiedzialny jest za przeprowadzenie akcji i jej prawidłowy przebieg.
3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa obowiązujące na terytorium przeprowadzania konkursu.
4. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania Konkursu, jeśli nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie, po wcześniejszym poinformowaniu Uczestników poprzez zamieszczenie stosownej informacji.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *