Domowe mini spa

Domowe maseczki z glinką

Glinki są bogactwem minerałów wydobywanych w kamieniołomach na całym świecie. Od stuleci wykorzystywano je do: odmładzania, ujędrniania, oczyszczania skóry twarzy i ciała. Dziś w domowym mini spa dwa szybkie przepisy na maseczki z glinką.

Glinkę można odpowiednio dobrać do rodzaju i problemu skóry, w zależności od jej właściwości. Jak to zrobić? Przeczytasz na moim drugim blogu Zadbana i piękna: Glinki – jak odpowiednio dobrać do typu cery

Maseczka z glinką marokańską do cery trądzikowej

Do przygotowania maseczki będziemy potrzebować: glinkę marokańską, awokado oraz wodę różaną.

Rozgniatamy połowę dojrzałego awokado, dodajemy dwie łyżki glinki marokańskiej oraz 3 łyżki wody różanej. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej papki i nakładamy na zmiany trądzikowe. Gdy maseczka zaschnie spłukujemy ją ciepłą wodą.

Oczyszczająca maseczka z glinką zieloną

Do jednej łyżki francuskiej zielonej glinki dodajemy jedną kroplę oleju kadzidłowca i dwie łyżki octu jabłkowego. Całość mieszamy na jednolitą papkę i nakładamy na twarz na około 10 minut po czym spłukujemy ciepłą wodą.

Zielona glinka francuska rewelacyjnie absorbuje zanieczyszczenia i toksyny z powierzchni skóry twarzy.


O tym jakie są rodzaje glinek i jak je odpowiednio dobrać do swojego typu cery dowiesz się na blogu Moniki Wilk, kosmetolog, prowadzącej zajęcia na wydziale kosmetologii i właścicielki salonu Twoje Mini Spa w Krakowie –  Zadbana i piękna: Glinki – jak odpowiednio dobrać do typu cery

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Domowe mini spa

Jak zadbać o siebie w domowym zaciszu? Codzienna dawka inspiracji, wiedzy i ciekawostek.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Close