KsiążkiLifestylePrezenty - książki

“Ach, zapach! Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów” – Odkrywanie niewidzialnego świata [KONKURS]

Pięknie wydana i oprawiona w twardą okładkę, książka “Ach, zapach! Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów” jest nie tylko źródłem wiedzy, ale i obiektem estetycznej przyjemności, idealnym na prezent. Ta wyjątkowa publikacja stanowi pierwszy przewodnik po niewidzialnym świecie zapachów, oferując czytelnikom fascynującą podróż po zapachowych destynacjach w Europie oraz inspirujące wskazówki, jak odkrywać i cieszyć się potencjałem węchu na co dzień. Mamy dla Was egzemplarz tej wyjątkowej książki, szczegóły pod artykułem!

Książka stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat zapachów, ich powstawania, wpływu na mózg oraz znaczenia w codziennym życiu. Autorki zachęcają do świadomego wąchania i eksploracji zapachów, od prozaicznych codziennych aromatów po ekscytujące i egzotyczne wonie z odległych zakątków świata. Przybliżają czytelnikom proces dostrzegania i doceniania zapachów, które otaczają nas każdego dnia, pokazując, jak wielowymiarowe i fascynujące może być życie, gdy zaczniemy je doświadczać poprzez węch.

“Ach, zapach!” zabiera czytelników w zmysłową podróż, prezentując historie ludzi, którzy poświęcili swoje życie światu zapachów. Od twórców perfum po hodowców roślin, książka odsłania kulisy pracy tych, którzy swoją pasją i zaangażowaniem nadają życiu głębszy, bogatszy wymiar. Opowiada o miejscach, takich jak irysowe pola w Toskanii, bułgarskie plantacje róż, czy dzikie, pierwotne puszcze, które są źródłem zapachów fascynujących i inspirujących.

Książka “Ach, zapach!” to nie tylko opowieść o zapachach, ale również o odkrywaniu samego siebie. Dzięki niej czytelnicy mogą na nowo doświadczać świata, ucząc się doceniać i czerpać radość z najdrobniejszych, często niedostrzeganych detali. Zapachy, są częścią naszego życia, którymi warto się cieszyć, ponieważ potrafią dostarczać przyjemności porównywalnej z najdroższymi perfumami świata.

Pięknie wydana i bogata w treść, książka “Ach, zapach! Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów” jest idealnym prezentem dla każdego, kto chce pogłębić swoje doświadczenie świata. Dzięki niej czytelnicy mogą wyruszyć w zmysłową podróż, która zmienia perspektywę na otaczającą nas rzeczywistość i ujawnia niewidzialny, ale niesamowicie wpływowy świat zapachów. Ta książka to nie tylko źródło wiedzy, ale przede wszystkim inspiracja do świadomego doświadczania życia w każdym jego aspekcie.

Konkurs zakończony!

Już jutro kolejna szansa na nagrodę, koniecznie obserwujcie nasz portal!

Nagrodę otrzymuje:

 • “Karo”

Gratulujemy i prosimy o kontakt pod adresem mailowym: kontakt@kobietawkrakowie.pl w celu przekazania danych adresowych do wysyłki nagród. Proszę pamiętać by wiadomość wysłać z tego samego adresu e-mail, z którego został napisany komentarz konkursowy.


W komentarzu pod tym artykułem napisz jaki jest Twój ulubiony zapach i dlaczego?

Pamiętaj aby pisząc komentarz pod artykułem podać swój prawidłowy adres e-mail, bez niego nie będzie możliwości odbioru nagrody!

6 grudnia po godz. 20 wybierzemy autora najciekawszego komentarza, który otrzyma od nas egzemplarz książki.

Konkurs trwa do 6 grudnia 2023 roku, do godziny 20:00. Ogłoszenie wyników dnia następnego po godzinie 12.00.


Regulamin konkursu Ach, Zapach!

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin(dalej: „Regulamin”) określa warunki, na jakich odbywa się akcja promocyjna pod nazwą “Ach, Zapach”
2. Akcja promocyjna nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009r. roku o grach hazardowych (Dz.U. z 2009 r., Nr 201, poz. 1540 z późn.zm.).
3. Fundatorem nagród w Konkursie jest wydawca książki (dalej: „Fundator”)
4. Organizatorem akcji jest strona https://kobietawkrakowie.pl
5. Akcja nie jest sponsorowana, organizowana, współorganizowana lub zarządzana przez serwis Facebook. Informacje i teksty udostępniane przez Uczestników akcji przekazywane są Organizatorowi.

§2 SŁOWNIK POJĘĆ

1. Strona FB – strona Organizatora w serwisie Facebook.com, na której uczestnicy są aktywni. https://www.facebook.com/krakowskiportal/
2. Uczestnik – dowolna osoba pisząca komentarz na portalu kobietawkrakowie.pl
3. Akcja promocyjna – akcja, której dotyczy niniejszy regulamin.
4. Aktywność użytkownika – komentarze użytkownika na podstawie których Organizator przyznaje nagrody.

§3 UCZESTNICY KONKURSU

1. Akcja jest organizowana na terytorium Polski. Dostęp mają wszyscy użytkownicy portalu kobietawkrakowie.pl

2. Uczestnikiem akcji może być osoba, spełniająca następujące kryteria:
· posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
· wyrazi zgodę na udział w akcji promocyjnej dodając komentarz z odpowiedzią na pytanie konkursowe pod artykułem konkursu,
· zapozna się z niniejszym Regulaminem i zaakceptuje go poprzez dodanie komentarza z odpowiedzią na pytanie konkursowe pod artykułem,
· w komentarzu pod artykułem o konkursie udzieli odpowiedzi na konkursowe pytanie.

3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia Konkursu i odebrania nagrody, zgodnie z ustawą z dnia29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101,poz. 926 z późn. zm.), dodając komentarz z odpowiedzą konkursową pod postem konkursu.

4. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu przygotowania oferty marketingowej kierowanej do uczestników Konkursu po jego zakończeniu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), dodając komentarz z odpowiedzą konkursową pod postem konkursu.

§4 ZASADY I PRZEBIEG AKCJI PROMOCYJNEJ

1. Akcja rozpoczyna się w dniu 4 grudnia 2023 roku i trwa do 6 grudnia 2023 roku, do godziny 20:00.
2. Lista osób nagrodzonych opublikowana zostanie na stronie www.kobietawkrakowie.pl, 7 grudnia 2023.
3. Udział w akcji jest bezpłatny i dobrowolny.
4. Zadanie użytkownika: W komentarzu pod tym artykułem napisz jaki jest Twój ulubiony zapach i dlaczego.
5. Autor najciekawszego według redakcji kobietawkrakowie.pl komentarza otrzyma egzemplarz książki.
6. Akcja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi organizowanymi przez Organizatora.

§5 NAGRODY W KONKURSIE

1. Nagrodą jest egzemplarz książki “Ach, Zapach!”.
2. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inną nagrodę.

§6 ZASADY PRZYZNAWANIA I WYDAWANIA NAGRÓD

1. Lista zwycięzców, w formie imion i nazwisk lub nicków użytych w komentarzu, zostanie opublikowana na stronie www.kobietawkrakowie.pl
2. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca jest zobowiązany w ciągu 7 dni wysłać informację potwierdzającą chęć odebrania nagrody i umówić termin jej realizacji na adres mailowy redakcji, z maila, z którego został wysłany zwycięski komentarz.
3. W przypadku braku kontaktu ze strony zwycięzcy w sposób określony w ust. 2, zwycięzca traci prawo do nagrody.

§7 PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW

1. Uczestnik jest zobowiązany przestrzegać niniejszego Regulaminu.
2. Wszelkie naruszenia Regulaminu Konkursu mogą skutkować wykluczeniem Uczestnika z udziału w akcji promocyjnej.
3. Niedopuszczalne jest podejmowanie przez Uczestników działań sprzecznych z prawem, sprzecznych z zasadami współżycia społecznego i dobrych obyczajów, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe lub naruszających zasady etykiety.
4. Odbiorcą informacji zamieszczonych na profilach Uczestników na portalu społecznościowym jest wyłącznie Organizator, a nie Serwis Facebook. Informacje te zostaną wykorzystane jedynie w celu przeprowadzenia Konkursu zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie.

§8 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin niniejszej akcji jest dostępny na stronie www.kobietawkrakowie.pl
2. Organizator odpowiedzialny jest za przeprowadzenie akcji i jej prawidłowy przebieg.
3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa obowiązujące na terytorium przeprowadzania konkursu.
4. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania Konkursu, jeśli nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie, po wcześniejszym poinformowaniu Uczestników poprzez zamieszczenie stosownej informacji.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

17 komentarzy

 1. Uwielbiam zapach rodzinnego domu, ten niepowtarzalny aromat, który otula mnie, gdy tylko przekraczam próg domu. Jest coś głęboko kojącego i niezwykle sentymentalnego w zapachu gotowanego obiadu, pieczonego ciasta, czy świeżo zaparzonej kawy. Każdy z tych zapachów przywołuje wspomnienia, uczucia ciepła, bezpieczeństwa i rodzinnej harmonii. Zapach domowego jedzenia, szczególnie tego przygotowywanego z miłością i starannością, ma moc przenoszenia mnie w czasie, do chwil spędzonych z rodziną, do świąt, niedzielnych obiadów czy wieczorów pełnych rozmów i śmiechu przy stole.

  Ten zapach to nie tylko mieszanka aromatów kulinarnych; to zapach domu, który jest dla mnie wyjątkowy i niezastąpiony. Każde pieczone ciasto, każda zupa gotowana na wolnym ogniu, to nie tylko obietnica pysznego posiłku, ale też sygnał, że jestem w miejscu, gdzie panuje miłość i troska. To zapach, który mówi: „Jesteś w domu”.

 2. Zapach świeżo zmielonej kawy o poranku to dla mnie esencja nowego dnia. Każde jej ziarno wydaje się opowiadać historię niezwykłych miejsc, z których pochodzi. Gdy zapach ten wypełnia kuchnię, czuję się jakbym podróżowała bez wychodzenia z domu. To moje codzienne, małe rytuały, które obudza mnie nie tylko fizycznie, ale i mentalnie do nowych wyzwań.

 3. W moim ogrodzie, kiedy zakwitają lilie, powietrze wypełnia się zapachem, który przypomina mi o letnich dniach z dzieciństwa. Delikatny, słodki i otulający, przynosi ze sobą wspomnienia beztroskich chwil spędzonych na zewnątrz, pełnych słońca i śmiechu.

  Każdy wdech tego kwiatowego aromatu to dla mnie powrót do tych bezcennych momentów.

 4. Zapach starych książek jest dla mnie jak podróż w czasie. Kiedy otwieram starą powieść, jej strony wydzielają delikatny, lekko korzenny zapach, który przenosi mnie do innych epok, innych światów. Jest w tym coś magicznego, jakby każda strona kryła sekrety minionych lat, gotowe do odkrycia przez kolejnego czytelnika.

 5. Zapachy mają dużą moc przywoływania wspomnień. Wystarczy powąchać stare perfumy i przypomina nam się jakiś okres w życiu i sytuacje z nim związane. Zapach oddziałuje na nasze kubki smakowe, a nawet na pożądanie. Choć uwielbiam zapach świeżo wypiekanego pieczywa lub ciast, to nie jest mój ulubiony. Uwielbiam też zapach ziemi po solidnej ulewie w letnie popołudnie. Kocham też zapach świeżego prania i pościeli. Jednak mój ulubiony zapach to zapach bliskiej osoby, który kojarzy się z wieloma emocjami, takimi jak miłość, radość, szczęście i ogromne pożądanie. Bliska ukochana osoba pachnie domem, miejscem, do którego chce się wracać po ciężkim dniu. Mimo rożnych kosmetyków i perfum, każdy posiada swój indywidualny, nie do podrobienia zapach. Mój ulubiony zapach, to zapach mojego męża.

 6. O! Coś w tych zapachach jest magicznego, prawda? Chleb, kawa i drewno – to moje trzy ulubione zapachy, które skradły moje zmysły.

  Zaczynając od chleba – ten cudowny aromat świeżo wypieczonych bułek czy chrupiącej skórki chleba wieńczącej udany pieczeń. To dla mnie zapach domu, ciepła i przytulności.

  Kawa – niewątpliwie nęci mnie swoim intensywnym aromatem, który pobudza zmysły i otwiera oczy na nowy dzień. Jest jak magiczna eliksir, który dodaje skrzydeł mojej wyobraźni.

  Drewno – zapach natury, lasu, czy też świeżo wyciętego drewna. To dla mnie przywołanie spokoju, harmonii i siły natury.

  Te trzy zapachy to dla mnie symfonia życia, codziennej przyjemności i harmonii.

 7. Mój ulubiony zapach to zdecydowanie perfum Versace “Woman”. Nie znam piękniejszego perfumu dla kobiety.
  To kwiatowe nuty, zamknięte w otulającej tajemnicy. Zapach, obok którego nikt nie jest w stanie przejść obojętnie.
  Jego magia polega na tym, że pierwotne nuty, “otwierają się” po jakimś czasie i urzekają otoczenie jeszcze bardziej. Perfum bardzo długo utrzymuje się zarówno na ubraniach, jak i na skórze. Wielokrotnie na ulicy byłam pytana przez obce osoby – zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn – czym tak pachnę. A to było po prostu “Versace”. Drzewne i kwiatowe akordy, podsycone piżmem.
  Co mnie w tym urzeka to to, że to zapach, który możemy odtworzyć za każdym razem. Nie tylko jako coś, co było dla nas ulotne i nigdy nas już nie spotka – niczym wspomnienie dzieciństwa. Fioletowy flakon zawiera coś, za czym się tęskni. Ale zawsze możemy do niego wrócić.

 8. W moim sercu zawsze będzie specjalne miejsce dla zapachu morskiej bryzy. Ten świeży, słony aromat, który towarzyszy spacerom nad brzegiem morza, jest dla mnie synonimem wolności. Wdychając go, czuję jakby wszystkie moje troski odpływały daleko, pozostawiając mnie z uczuciem spokoju i harmonii.

 9. Moim ulubiony zapach to… zapach szarlotki upieczonej przez Tatę, dopiero co wyjętej z piekarnika, powodem są aż dwie rzeczy/ są aż dwie przyczyny tego, jest to chyba pierwsze ciasto, które Tata odważył się upiec, i tak oto zaczęła się jego przygoda z pieczeniem, w chwilii obecnej niestety nie realizuję już swojej pasji/hobby, jeśli można to tak nazwać, ale było to pierwsze ciasto Taty tzn. upieczone przez niego, i już za pierwszym razem udało się moim zdanie idealnie Tacie wykonać ten wypiek, który był za razem pierwszym jego, i wiadomo też ten zapach zawsze oznaczał pyszne jedzonko/deserek, a szarlotka i sernik to moje ulubione ciasto, natomiast jeśli chodzi o zapach to właśnie zapach szarlotki jest moim ulubionym, z wszystkich zapachów właśnie ten lubię najbardziej.

  1. *Mój *ze
   Przepraszam dopiero po wysłaniu komentarza/zgłoszenia zobaczyłam te błędy, nie wiem czy to zgłoszenie będzie się liczyć w takim przypadku.

 10. Mój ulubiony zapach to różany! To dla mnie nuta zapachowa, która zawsze skutecznie koi mój system nerwowy i ładzoni wszelkie napięcia na ciele. Lubię otaczać się tym zapachem gdyż czuję się wtedy zatroszczona, zupełnie jakby delikatnq nutka zapachu miała moc ochrony mnie przed każdym złem tego świata….

 11. Zdecydowanie bez, nuty piękne, magiczne i wyjątkowe,
  bo na myśl przywołują wspomnienia bajkowe.
  Będąc dzieckiem w domu długo nie usiedziałam,
  bo na łono natury zawsze wybywałam.
  Po łąkach biegałam za kolorowymi motylami
  i cieszyłam się tymi wyjątkowymi chwilami,
  w oddali śpiew ptaków słyszałam,
  wokół piękna przyroda i różne kwiaty zbierałam.
  Powstał bukiet piękny i okazały,
  bo mamę zawsze kochałam sercem całym!
  Ona każdego dnia z obiadem na mnie czekała
  i ten bukiet jej podarowałam!
  Mama była wtedy uśmiechnięta,
  doskonale to pamiętam!
  Bez uśmiech na twarzy wywołuje,
  wspomnienia dużego, pięknego rodzinnego ogrodu przywołuje.
  Moja mama piękny, duży ogród za domem miała,
  rosły tam fioletowe i białe bzy które zawsze podziwiałam.
  Ten magiczny i niepowtarzalny zapach unosił się wysoko
  i w pamięci zapadał głęboko.
  Na białej ławeczce z mamą bardzo często siadałam
  i różnych ciekawych historii z jej ust słuchałam.
  Wśród akordów kwiatowych radość rozpierała nas,
  bo wtedy zatrzymywał się czas.
  Kiedy ten upojny i zjawiskowy zapach wąchałam
  wystarczyło kilka chwil i wszelkie kłopoty z głowy miałam.
  Bardzo często tam przebywałam
  i od zwykłej, szarej rzeczywistości się odrywałam.
  Kiedy to wspominam mam zawsze uśmiech na twarzy,
  dlatego zapach bzu z moją mamą mi się kojarzy.

 12. Drodzy panowie i drogie panie
  wybieram pierniczki zdecydowanie.
  One wyjątkowo smakują,
  święta symbolizują,
  ten piękny, magiczny czas
  kiedy radość jest w nas.
  Dla mnie święta pachną domowej roboty wypiekami,
  czuję ich magię, kiedy delektuję się lukrowanymi pierniczkami.
  Kiedy wszyscy przy stole się spotykamy
  i piękne chwile wspominamy.
  Lukrowane pierniczki w powietrzu się unoszą
  niepowtarzalny klimat do domu wnoszą,
  coś wyjątkowego w sobie mają
  i o czasach dzieciństwa przypominają.
  Dlatego lukrowanymi pierniczkami się delektujcie
  i każdą świąteczną chwilę smakujcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close