Kraków

Zakrzówek pod specjalnym nadzorem

W czwartek, 27 czerwca odbyło się spotkanie w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Zarządu Zieleni Miejskiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie i Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Jego celem było omówienie działań służących zapewnieniu bezpieczeństwa na terenach cieków wodnych w mieście. Przeprowadzono także wizję lokalną na Zakrzówku.

W wyniku podjętych rozmów i wizji zdecydowano, że Zarząd Zieleni Miejskiej poprawi już istniejące oznakowanie zbiornika – pojawi się więcej znaków mówiących o bezwzględnym zakazie kąpieli w tym miejscu. ZZM naprawi też uszkodzone fragmenty ogrodzenia. Dodatkowo klucze do wejścia na teren Zakrzówka będą mieć: Komisariat Wodny Policji w Krakowie, straż pożarna oraz WOPR – tak aby wodować łódź i w razie potrzeby jak najszybciej móc podjąć akcję ratunkową.

Pod czujnym okiem służb znajdzie się nie tylko Zakrzówek – na terenie Bagrów i Przylasku Rusieckiego będą w dalszym ciągu realizowane stałe wspólne patrole straży miejskiej oraz policji.

W tej chwili Zakrzówek to miejsce niebezpieczne nie tylko ze względu na strome, kamienne ściany kamieniołomu, ale również głębokość samego akwenu. Teren jest ogrodzony, a wejście dozwolone jedynie poprzez trzy otwarte furtki. Przechodzenie przez siatki ogrodzenia jest niezwykle niebezpieczne.

Już w połowie lipca zacznie się pierwszy etap budowy parku Zakrzówek. Wtedy na dwa lata zejścia nad wodę zostaną zamknięte, bo wykonawca będzie oczyszczał i zabezpieczał ściany kamieniołomu. Później będzie można przystąpić do kolejnych etapów prac, czyli tworzyć kąpielisko i centrum sportów wodnych. Zakrzówek ma zostać ponownie otwarty w 2021 r.

Apelujemy o respektowanie obowiązujących zakazów, korzystanie z bezpiecznych kąpielisk na innych akwenach rozwagę podczas wypoczywania nad wodą. Rodziców prosimy o uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk.

Źródło: krakow.pl

Tagi
Pokaż więcej

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close