Zdrowie

Pink Lips – z okazji Europejskiego tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Kraków chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w wydarzenia Pink Lips edycja Krakowska, które odbędzie się w dniach 17-23.01.2022 roku z okazji Europejskiego tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Pink Lips Project to jeden z czołowych projektów organizowanych co roku przez IFMSA-Poland-oddział Kraków. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy studenci i studentki medycyny przygotowują kampanię, celem której jest szerzenie wiedzy nt. czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Drogerią Pigment, dzięki czemu mamy szansę zaprosić Państwa do spotkania i rozmowy przy stoisku informacyjnym w dniu 17.01.2022 roku od godziny 13:00 na ul. Karmelickiej 47. Każda klientka będzie miała szansę uzyskać informację na temat profilaktyki, a także zadać nurtujące ją pytania na temat raka szyki macicy i szczepień przeciwko HPV. Dodatkowo oprócz stoiska pozostawimy materiały informacyjne, także w innych salonach Pigmentu, które będą rozdawane przez cały tydzień.

W dniu 20.01 o 18:30 zapraszamy Państwa do udziału online w webinarze, którego gościem będzie Pani Agnieszka Szuścik, która jest edukatorką ginekologiczną oraz autorką bloga „Życie po raku”, gdyż sama przeszła tą chorobę, dzięki czemu będzie można poznać temat z całkowicie innej perspektywy.

Tak jak w zeszłym roku pozostanie oświetlone na różowo kilka punktów w Krakowie. Na rozpoczęcie tygodnia 17.01 oraz zakończenie 23.01 podświetlona zostanie min. Kładka Bernatka, TAURON Arena oraz Wieża telewizyjna Emitel. Idealne miejsca aby zrobić zdjęcie i zachęcić więcej kobiet do udziału w akcji.

Przez cały tydzień publikowane będą informacje edukacyjne na naszych social mediach oraz odbędzie się konkurs Pink Lips Challenge. Zapraszamy do odwiedzenia strony IFMSA-Poland Oddziału Kraków na Facebooku:
https://www.facebook.com/ifmsapolandkrakow oraz Instagramie: @ifmsa_poland_krakow

Kochane kobiety pamiętajmy, że profilaktyka nie wymaga od nas wiele, ale dzięki niej możemy cieszyć się życiem dłużej wśród naszych bliskich.

Zapraszamy serdecznie.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close