Koronawirus na Świecie

Chaos na lotniskach USA z powodu pogody i pandemii

Ataki zimowej pogody w połączeniu z kolejną falą zakażeń koronawirusem spowodowały, że na amerykańskich lotniskach, zatłoczonych podróżnymi wracającymi do domów po okresie świąteczno-noworocznym, zapanował chaos.Loty są masowo odwoływane.

Według specjalistycznego serwisu FlightAware w Stanach Zjednoczonych odwołano w niedzielę, podobnie jak w sobotę, ponad 2600 lotów, a na całym świecie ponad 4700.

Linie lotnicze tłumaczą się brakami personelu, którego część przebywa na kwarantannie po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na Covid-19 oraz burzami śnieżnymi, zwłaszcza na Środkowym Zachodzie i Wschodzie USA.

Szczególnie trudne warunki panują na lotniskach w Chicago, Denver, Detroit Nowym Jorku a nawet w położonej na południu Atlancie. Terminale zapełnione są koczującymi przez wiele godzin ludźmi, wśród których jest wiele rodzin z małymi dziećmi.

“To było absolutne piekło” – powiedziała agencji AP 28-letnia Natasha Enos, która spędziła bezsenną noc i niedzielny poranek na międzynarodowym lotnisku w Denver. “Było mnóstwo ludzi stłoczonych na niewielkiej przestrzeni a nie każdy miał maskę. Dużo było wyczerpanych dzieci wraz ze zestresowanymi rodzinami” – dodała.

Na lotnisku w Detroit, z powodu obfitych opadów śniegu, pasy startowe muszą być czyszczone non-stop. Władze lotniska w Atlancie apelują do podróżnych aby przybywali znacznie wcześniej niż zwykle ze względu na tłumy pasażerów i trudne warunki pogodowe. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *