Telewizja

Życie i osiągnięcia Marii Montessori w Romance TV

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w poniedziałek 8 marca stacja Romance TV pokaże portrety silnych i wspaniałych kobiet, które z determinacją walczyły o swoje marzenia i potrafiły osiągnąć to, czego pragnęły. Wśród nich będzie biografia Marii Montessori, która była pierwszą kobietą, która uzyskała tytuł doktora nauk medycznych i opracowała nowatorską metodę nauczania dzieci.
Maria Montessori – życie dla dzieci, cz. 1 oraz cz. 2 (Maria Montessori – Una vita per i bambini, Teil 1 e 2) Włochy 2007
Emisja: poniedziałek, 8 marca o godz. 07:20 i 9:20
Maria Montessori, jedna z najsłynniejszych dydaktyków świata przez całe życie walczyła o akceptację swojej koncepcji nauczania i o włączenie jej do włoskiego systemu szkolnego. Stworzyła rewolucyjną metodę edukacji najmłodszych – bez przymusu, sztywnych obowiązków i bez kar.
Jej miłość do Giuseppe Montesano została wystawiona na próbę, gdy zaszła z nim w ciążę, nie będąc jego żoną. Ukochany opuszcza ją i Maria jest zmuszona oddać swojego nowo-narodzonego syna pod opiekę rodziny zastępczej.
W jednej z biednych dzielnic Rzymu Maria Montessori zakłada przedszkole Casa dei Bambini – Dom Dzieci. W ten sposób udaje się jej pomóc wielu dzieciom i dać im szansę na lepsze życie. Kobieta, która poświęciła życie wychowaniu najmłodszych, nie widziała, jak rozwijało się i rosło jej własne dziecko.
Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *