Koronawirus w Polsce

Zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób w Polsce

Chcę podziękować wszystkim, którzy nam dalej umożliwiają dostęp do sklepów, aptek. Dziękuję pracownikom wszystkich służb oraz wolontariuszom, którzy pomagają osobom z najwyższej grupy ryzyka. Potrzebne są kolejne kroki, aby zatrzymać przyrost zakażeń – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki.

Uwaga! Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Dziś będziemy przestawiać kolejne obostrzenia, które są konieczne, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Widzimy, że jest to niezbędne. Niezbędne są kolejne kroki – mówi Morawiecki.

Spodziewamy się sporego wzrostu zachorowań, ale wierzę, że tego wirusa w końcu wszyscy pokonamy. Dlatego wprowadzamy ograniczenia m.in. w przemieszczaniu się.

Miejsca  w komunikacji publicznej będą ograniczone, dozwoloną liczbą osób jest połowa miejsc siedzących. Musimy zadbać o aprowizację najbardziej koniecznych artykułów do życia – mówi premier RP.

Prośba do włodarzy miast, aby zorganizować tak transport publiczny, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Im dalej będziemy od siebie, tym będziemy bezpieczniejsi – mówi minister zdrowia.

Wprowadzamy zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, nie dotyczy to członków rodziny, mieszkających razem.

Wirus krępuje nasze życia, ale musimy ograniczać je do niezbędnego minimum. Wg rozporządzenia nie powinny poruszać się razem więcej niż dwie osoby – mówi premier RP.

Jeżeli nie uda nam się ograniczać wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uchronić ludzkich żyć! – Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Premier RP: Musimy chronić osoby starsze, ale i młodsi są zagrożeni, mogą umrzeć.

Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami. Te wyjątki to zakupy, apteka, wyprowadzenie psa i spacer. – Ale to nie oznacza, że mamy się gromadzić czy iść na place zabaw – mówi Szumowski.

Minister Szumowski mówi, że policja będzie pomagać w monitorowaniu tego, czy ludzie nie łamią nowych obostrzeń. Zapewnił, że zakaz poruszania się w grupie powyżej dwóch osób nie będzie dotyczył rodzin.

Policja będzie pilnować przestrzegania zasad i oceniać, czy ktoś idzie na spacer, czy to konieczne wyjście do sklepu.

Minister Szumowski mówi, że w obrzędach liturgicznych, pogrzebach, mszach świętych itd. będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób (z wyłączeniem osób sprawujących te obrzędu).

Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.

Koronawirus w Krakowie
Tagi

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *