Małopolska

Wyjątkowa edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N przeszła do historii!

Cztery dni, dwa miasta, kilka lokalizacji i ponad dwa tysiące widzów. Porywające opowieści, cudowne zdjęcia, wspaniała energia, ciekawostki z krańców globu, śmieszne i wzruszające momenty oraz nowość w programie, czyli debata oksfordzka. Tak prezentuje się 4. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N w pigułce.

W dniach 14-17 marca br. odbył się 4. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N. Wydarzenie otworzył Prolog i spotkanie z Tomkiem Michniewiczem w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni. Od piątku do niedzieli Festiwal 50°N  gościł w Wielickiej Mediatece. Na scenie wystąpili znani i lubiani: Łukasz Pająk, Jan Skulicz i Karolina Korusiewicz, Wiktoria Kotwicka, Andrzej Muszyński, Tomek Michniewicz, Jakub Tolak i  Zofia Samsel, Piotr Trybalski, Janusz Gołąb, Dorota Szparaga, Elżbieta i Andrzej Lisowscy, Jacek Hugo-Bader oraz Jakub Porada. Każdy pokaz był oddzielną podróżą, mającą swój kierunek i klimat. Publiczność wybierała się w różne krańce świata m.in. do Ameryki Południowej, w Himalaje, do Persji, Rosji, na górskie szlaki Armenii i Gruzji, do Sajgonu, Kambodży i na Kubę. Udział w Festiwalu 50°N był także okazją do spotkań w kuluarach, krótkiej rozmowy z gośćmi i nabycia książek z autografami.

To był wyjątkowy czas w Mediatece. Tłumy na wszystkich pokazach. Dla nas organizatorów najważniejsze, żeby widzowie byli zadowoleni. I tak było. Podczas czterech dni imprezy mogliśmy wysłuchać fascynujących, inspirujących opowieści. Podczas tych dni pokazy obejrzało blisko tysiąc czterysta osób – mówi Bartek Piziak, organizator Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N.

Młodzi ciekawi świata!

W ramach Festiwalu 50°N w bocheńskich i wielickich szkołach podstawowych odbyła się także Wielka Lekcja Geografii. To wyjątkowe prelekcje edukacyjne, podczas których młodzi ludzie mogą posłuchać o pasjonujących wyprawach i zdobyć wiedzę przydatną nie tylko podczas podróży, ale także w życiu codziennym. Nowością w tegorocznej edycji wydarzenia była Debata Oksfordzka z udziałem uczniów wielickich szkół, przedstawicieli Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców i gości Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N: Aleksandry Dzik i Piotra Trybalskiego. Uczestnicy debatowali na temat „Krótkie wyjazdy są lepsze niż długie podróże”.

Festiwal 50°N to także spotkanie z młodszymi odbiorcami podczas Wielkiej Lekcji Geografii, która w tym roku w Bochni i Wieliczce zgromadziła ponad 1200 uczniów. To robi wrażenie. Wyjątkowo przyjęta została także debata oksfordzka. Obserwowanie młodych ludzi, którzy z wielkim zainteresowaniem przysłuchują się dyskusji na temat turystyki, podróżowania było wielka przyjemnością – dodaje Bartek Piziak, organizator Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N.

Wiele atrakcji!

Gratką dla fanów podróży na czterech kółkach były warsztaty o podróżowaniu kamperami, odbywające się w salonie Auto Group Luzar. W roli ekspertów-praktyków wystąpili Anna i Krzysztof Zajączkowscy oraz Zofia Samsel i Jakub Tolak. Pierwszy raz w historii Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N rozlosowane zostały vouchery na realizację podróżniczych marzeń. W sobotę w szczęśliwe ręce trafił voucher na weekendowy wynajem kampera VW California z pełnym bakiem ufundowany przez Grupę Luzar – California Center. A w niedzielę zwycięzca losowania otrzymał bilet lotniczy do Stambułu liniami Turkish Airlines. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy niezapomnianych podróżniczych wrażeń.

Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na 5. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N, który zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Pana Artura Kozioła oraz  Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego.

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi zaś Miasto i Gmina Wieliczka i Miasto Bochnia. Partnerami Złotymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Grupa Luzar i California Center z Wieliczki. Partnerami wydarzenia są: Turkish Airlines, Power Canvas, ACW Adventure, a także Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Wielickie Centrum Kultury i Wielicki Ośrodek Sportu.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PRO-TUR Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Kino Wielicka Mediateka.

Więcej informacji i zdjęcia z minionej edycji wydarzenia można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

źródło: materiały prasowe

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close