Wiadomości

Wtorkowe wysłuchania komisarzy: Wojciechowski, Schmit, Urpilainen, Johansson, Kyriakides

We wtorek pięcioro kandydatów na komisarzy, w tym Janusz Wojciechowski, zostanie przesłuchanych przez komisje parlamentarne, które sprawdzą ich przygotowanie do sprawowania proponowanych stanowisk.

© European Union 2019 – Source : EP

Wtorek to drugi dzień parlamentarnych wysłuchań kandydatów na komisarzy. Przed komisjami PE obok Janusza Wojciechowskiego staną: Nicolas Schmit (Luksemburg), Jutta Urpilainen (Finlandia), Ylva Johansson (Szwecja) i Stella Kyriakides (Cypr).

Zanim Parlament Europejski zagłosuje nad składem całej nowej Komisji Europejskiej, na czele której stoi Przewodnicząca-elekt Ursula von der Leyen, komisje parlamentarne ocenią przygotowanie kandydatów na komisarzy do piastowania proponowanych stanowisk.

Każdy kandydat i kandydatka weźmie udział w trzygodzinnym, transmitowanym na żywo przesłuchaniu przed komisją lub komisjami parlamentarnymi zajmującymi się obszarem tematycznym, za który mają odpowiadać kandydaci. Przesłuchania odbywają się między poniedziałkiem 30 września a wtorkiem 8 października.

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *