Kraków

Wojewoda małopolski: duży przyrost hospitalizacji osób z koronawirusem

Mamy duży przyrost hospitalizacji osób z koronawirusem w porównaniu do dnia wczorajszego, coraz więcej zajętych jest łóżek respiratorowych – poinformował w poniedziałek na swoim profilu facebookowym wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zgodnie z podanymi przez niego danymi, w szpitalach jest w tym momencie 2 895 chorych na covid – to o 112 więcej niż w niedzielę.

Tylko w szpitalach tymczasowych przebywa łącznie 238 pacjentów, czyli o 27 więcej niż w niedzielę: w szpitalu Expo 104 pacjentów, w CUMRiK-u (Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof) – 110, w szpitalu tymczasowym w Krynicy Zdroju – 24.

Wzrasta liczba zajętych łóżek respiratorowych – w poniedziałek (stan na popołudnie) wolnych jest ich 14; zajętych jest 390 z 404. W niedzielę wolnych było ponad 20 łóżek respiratorowych.

Tylko w niedzielę zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 840 razy. Wolnych łóżek dla zakażonych pozostaje jeszcze 742.

Wojewoda zaapelował o dystans, dezynfekcje i maseczki.

Według danych resortu zdrowia minionej doby (w niedzielę) w Małopolsce testy potwierdziły covid u 922 osób, osiem zmarło. W sobotę wielkanocną odnotowano zaś 1 692 nowe przypadki, zmarło 12 osób. (PAP)

Autorka: Beata Kołodziej

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *