Koronawirus na Świecie

Włochy: katedra we Florencji zamknięta dla turystów, bo personel na kwarantannie

Słynna katedra we Florencji została zamknięta dla turystów i nie wiadomo, kiedy będzie można znów ją zwiedzać. To rezultat braku personelu, którego większość trafiła na kwarantannę, zarówno z powodu zakażenia koronawirusem jak i kontaktów z osobami zainfekowanymi.

Bogata w arcydzieła monumentalna świątynia, Santa Maria del Fiore przyciąga zawsze tłumy zwiedzających i często ustawia się przed nią długa kolejka. Wielu turystów wchodzi na XV- wieczną kopułę, którą zaprojektował Filippo Brunelleschi.

Od poniedziałku nie można zwiedzać katedry, bo – jak wyjaśniono- z powodu sytuacji pandemicznej doszło do radykalnej redukcji personelu. Większość pracowników jest w kwarantannie; podobnie jak obecnie około 2,5 miliona osób we Włoszech.

Jak głosi wydany komunikat na razie nie można zagwarantować tego, że katedra zostanie otwarta dla zwiedzających w najbliższych dniach.

Do świątyni można wejść tylko na modlitwę i udział w nabożeństwach. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *