Lifestyle

Weź udział w pikniku i prawdziwym winobraniu – 26-27 września

W najbliższy weekend 26-27 września warto wyjść z domu! Przed nami dwie niezwykle atrakcyjnie zapowiadające się bezpłatne imprezy w ramach Dni Otwartych na Małopolskim Szlaku Kulinarnym. W sobotę Winnica Wieliczka zaprasza na piknik połączony m.in. z pokazami kulinarnymi. Natomiast w niedzielę w Dąbrówce Szczepanowskiej w miejscowej Winnica Dąbrówka odbędzie się winobranie, w którym wezmą udział uczestnicy wydarzenia.

Winnica Wieliczka jest członkiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska od 2019 roku. Spotkanie na winnicy rozpocznie się o godz. 13. Przewidziano mnóstwo atrakcji, począwszy od oprowadzenia po obiekcie przez właściciela winnicy – Piotra Jaskółę, który zaprezentuje historię tego miejsca oraz szczepy uprawianych winorośli. Oczywiście nie zabraknie też tajników związanych z produkcją czy podawaniem wina. Uczestnicy oddadzą się też degustacji potraw przygotowanych w oparciu o produkty szeregu członków Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska. To doskonała okazja, by skosztować także cydrów, serów i ekologicznych pomidorów.

Następnego dnia w Dąbrówce Szczepanowskiej, w niedzielę, 27 września o godz. 15 rozpocznie się wydarzenie, które organizują Winnica Dąbrówka oraz Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Jan Czaja. Uczestnicy otrzymają klucze do gminy Pleśna, które przekaże wójt tego samorządu. Na potrzeby winobrania przeznaczone będą 2 rzędy winorośli oraz ok. 100 kg owoców. Po pracy przy winobraniu przewidziano ognisko i kolację, na której skosztujemy ekologiczne produkty, a w tym pieczone w naczyniu glinianym ziemniaki przekładane kapustą i mięsem. Spotkaniu będzie towarzyszyć oprowadzenie po winnicy przez jej właścicieli – Katarzynę i Roberta Beściaków.

– Przedstawimy historię winnicy, zaprezentujemy wina oraz przybliżymy nasz gościom, jak łączyć wina z różnymi daniami. Zaplanowaliśmy także pokazy wyciskania soku z winogron w drewnianej prasie. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *