Historia i polityka

Wałęsa. Gra o wszystko

10 lat pracy, ponad 100 przeprowadzonych rozmów, ponad 1000 przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień, liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się jednoznacznej ocenie zawiera szczere rozmowy autora z Lechem Wałęsą.

BEZSTRONNA BIOGRAFIA LECHA WAŁĘSY
NIEMAL FILMOWY OBRAZ CZŁOWIEKA-LEGENDY POKAZANY Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW, JEGO ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNA SCENA PO SCENIE.

Na temat Lecha Wałęsy powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą? Autorowi udało się kilkukrotnie rozmawiać z Lechem Wałęsą podczas pracy nad książką.

Krzysztof Brożek przekazuje czytelnikom obiektywny i najpełniejszy z dotychczasowych obraz legendarnego przywódcy ‘Solidarności’, polityka, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, symbolu zrywu i walki o wolność i demokrację. Jednego ze 100 najważniejszych ludzi XX stulecia według tygodnika „Time”.

Czy Lech Wałęsa to bohater narodowy, czy megaloman i manipulator?

Wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy tylko marionetka w rękach innych?

Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje, co chce!
Lech Wałęsa

Odpowiem wymijająco wprost.
Lech Wałęsa

Przeważnie w decydujących momentach człowiek jest sam.
Lech Wałęsa, Droga nadziei

Ja demokratycznie, półdemokratycznie, a nawet niedemokratycznie buduję demokrację.
Lech Wałęsa

Autor:

Krzysztof Brożek
Historyk, scenarzysta, reżyser. Autor filmów dokumentalnych dla Discovery Historia, TVP, TVN i TVP Historia (Tajne. Spec. Znaczenia; Gdzie jest Porozumienie Gdańskie?; Raport z Auschwitz) i publikacji o tematyce historycznej (Nowa Huta. ENTER; Solidarność Walcząca). Współautor (wraz z Moniką Górą) kontrowersyjnego reportażu Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego wydanego w 2020 r. nakładem Wydawnictwa Czarna Owca

KRZYSZTOF BROŻEK – WAŁĘSA GRA O WSZYSTKO
PREMIERA: 23.11.2022
numer wydania: 1
liczba stron: 856
format: 160 mm x 240 mm
kategoria: literatura faktu

Wydawnictwo Czarna Owca

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close