KosmetykiUroda

Uzdrawiająca moc ALOE VERA z biologicznie kontrolowanych upraw w Meksyku

Aloes to sukulent, czyli roślina, która potrafi przetrwać w bardzo trudnych warunkach środowiskowych – bez źródła wody, będąc dodatkowo narażoną na wysoką temperaturę i nasłonecznienie. O korzystnym dla zdrowia działaniu Aloe Vera mówiono już w starożytnym Egipcie, Chinach i Indiach.

Dziś aloes znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Lista dobroczynnych skutków jego spożywania jest bardzo długa, a do najważniejszych zaliczyć należy poprawę działania układu immunologicznego. Bardzo cenna zdolność ekstraktów aloesu do wnikania w głębsze warstwy skóry sprawia, że produkty wytwarzane na bazie aloesu mają również zastosowanie w kosmetyce. Aloe Vera jest składnikiem kosmetyków przeznaczonych dla osób w każdym wieku, z rozmaitymi potrzebami skóry.

Aloes zawiera wiele witamin, w tym A, C, E, kwas foliowy, cholinę, niacynę i inne z grupy B. Jest bogaty również w szeroki zestaw minerałów, m. in. wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź i mangan oraz aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Bogaty skład stanowi o jego cennych właściwościach pielęgnacyjnych, takich jak zdolność do syntezy kolagenu i elastyny, działanie nawilżające, natłuszczające i wygładzające. Witamina C zapewnia uelastycznienie ścian naczyń, a witamina A wspomaga proces regeneracji naskórka i stymuluje produkcję kwasu hialuronowego. Aloes posiada również enzymy neutralizujące wolne rodniki oraz antranoidy, działające przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Dzięki różnorodnym właściwościom ekstrakt Aloe Vera możemy znaleźć w składzie kosmetyków do pielęgnacji skóry tłustej z problemem trądziku, ale również suchej, wrażliwej i dojrzałej.

Potwierdzone badaniami, dobroczynne właściwości aloesu są jednak w dużej mierze zależne od źródła jego pochodzenia.

Wybrane koncerny farmaceutyczne i firmy kosmetyczne – kładące nacisk na wysoką jakość swoich produktów, korzystają z aloesu uprawianego na wyżynnych terenach Meksyku. Nad przestrzeganiem ścisłych norm upraw ekologicznych czuwa firma Tomagricula.

Wszystkie uprawiane tam rośliny są wolne od substancji chemicznych, pestycydów i nawozów sztucznych.

Surowe normy są certyfikowane, monitorowane i kontrolowane przez Texas Department of Agriculture. Liście Aloe Vera są zbierane i składowane w chłodniach tak, aby nie dochodziło do utleniania lub rozkładu naturalnie występujących składników aktywnych zawartych w Aloe Vera. Starannie dobrane metody stosowane w rolnictwie ekologicznym gwarantują, iż wszystkie wyselekcjonowane do dalszego przetwarzania liście są najwyższej jakości.

Firma KLAPP Cosmetics z dużą dbałością dobiera źródła wszystkich składników aktywnych wprowadzanych do kosmetyków. Dotyczy to również koncentratu z Aloe Vera, obecnego w produkcie ALOE VERA GEL z linii Skin Natural. Delikatnej konsystencji produkt to żel aloesowy z bogactwem silnie skoncentrowanych składników aktywnych.

ALOE VERA GEL stosowany w codziennej pielęgnacji skóry, samodzielnie lub z dodatkiem kremu pielęgnacyjnego przynosi efekt:
• nawilżenia,
• ukojenia wrażliwej skóry,
• niwelowania napięcia suchej skóry,
• regulacji stopnia natłuszczenia naskórka,
• redukcji stanów zapalnych,
• redukcji stresu oksydacyjnego,
• poprawy napięcia i elastyczności skóry,
• ochronny przed niekorzystnym wpływem promieni UV.

mgr Wanda Hawryłkiewicz
konsultant krajowy KLAPP Cosmetics

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *