Koronawirus na Świecie

Ukraina: 1106 zakażeń koronawirusem w ciągu doby; 19 zgonów

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1106 przypadków zakażenia koronawirusem – podało w sobotę Centrum Monitoringu Rozprzestrzeniania Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Z powodu Covid-19 zmarło 19 osób. Ozdrowieńców było 611.

Pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono na Ukrainie 3 marca w Czerniowcach. Od tego czasu liczba wszystkich zakażeń w tym kraju osiągnęła poziom 63 929. W sumie odnotowano tam 1590 przypadków śmiertelnych, a za wyleczone uznano 35 497 osób.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono minionej doby w obwodzie rówieńskim (143) i w Kijowie (129). Liczba zakażonych rośnie jednak też w innych regionach – zaznacza agencja Interfaks Ukraina.

W piątek informowano o 972 zakażeniach koronawirusem i 20 zgonach. Oznacza to, że liczba nowych infekcji wzrosła w ciągu 24 godzin o 13,7 proc. – wskazują ukraińskie media.

Dane opublikowane w sobotę potwierdzają jednoznacznie tendencję wzrostową. Liczba infekcji odnotowanych w ciągu ostatniej doby jest tylko o trzy przypadki niższa od rekordowego wyniku testów na obecność koronawirusa w dniu 26 czerwca. Ministerstwo Zdrowia Ukrainy informowało w tamtym dniu o 1109 nowych przypadkach.

Na Ukrainie od 17 marca obowiązują obostrzenia epidemiologiczne, określane jako kwarantanna. Zgodnie z decyzją władz w okresie od 22 maja do 31 lipca władze regionalne są uprawnione do samodzielnego decydowanie o skali i okresie obowiązywania poszczególnych restrykcji. Mogą je w zależności od potrzeb zaostrzać bądź łagodzić. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *