Kraków

Trzech małopolskich samorządowców dołącza do Ruchu Polska 2050

Dziś o godz. 11:00 odbyła się konferencja online, podczas której Maciej Żywno, pełnomocnik Polski 2050 ds. samorządu, przedstawił kolejnych samorządowców dołączających do Ruchu Polska 2050. Podczas konferencji poznaliśmy nazwiska 29 samorządowców z całej Polski, którzy w krótkich prezentacjach opisywali swoją dotychczasową działalność i deklarowali zakresy programowe swoich dalszych działań ramach zainaugurowanego 21 stycznia b.r. Partnerstwa na Rzecz Samorządu Otwartego.

Małopolscy samorządowcy, którzy dziś dołączyli do Ruchu Polska 2050 to: Konrad Turchan, Przewodniczący Rady Miasta Jordanowa, Grzegorz Kaczmarczyk, Radny Gminy Wiśniowa, Rafał Chmiela, Radny Powiatu Proszowickiego i członek Rady EkoMałopolska przy urzędzie marszałkowskim.

Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego integruje i wspiera samorządowców zainteresowanych współpracą opartą na DNA Polski 2050, czyli na potrzebie budowy Polski zielonej, demokratycznej i solidarnej.

„Obserwujemy rosnący kryzys zaufania do polityki, ludzie przestają wierzyć, że polityka jest po to, żeby zmieniać ich życie na lepsze”, mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.. „Potrzebujemy samorządu, który jest świadomy tego, na jakim świecie żyjemy. Zna i rozumie procesy związane ze zmianami klimatycznymi, zmianami społecznymi, a także rozumie potrzebę transparentności i budowania wspólnoty przez kompleksowe rozwiązywanie problemów społecznych”.

Wraz z dołączającymi dziś samorządowcami, z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 70 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Są wśród nich radni, burmistrzowie i prezydenci miast, coraz więcej osób wyraża chęć aktywnego angażowania się w akcje Polski 2050 na terenie całego kraju.

„Samorząd to my wszyscy – nie tylko radni, burmistrzowie, prezydenci, ale również mieszkańcy i przedsiębiorcy”, mówił Maciej Żywno. „Partnerstwo na Rzecz Samorządu Otwartego daje narzędzia pozwalające na aktywizację mieszkańców do pracy na rzecz ich społeczności, bo nie zamyka dyskusji do urzędniczego grona”, stwierdził Żywno.

“Samorząd jest blisko ludzi i ich problemów, dzięki temu może i powinien udowadniać skuteczność polityki, budując zaufanie, które od dołu będzie emanować na wyższe szczeble”, skonkludował Szymon Hołownia.

Krótkie notki biograficzne samorządowców:

Konrad Turchan

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wydział Prawo i Administracja, kierunek: Administracja, Studia podyplomowe na kierunku: Bankowość oraz na kierunku: Mechanizmy Funkcjonowania Strefy EURO. Od 2018 roku Przewodniczący Rady Miasta Jordanowa. Z ruchem Szymona Hołowni związany jest od końca 2019 roku, najpierw jako wolontariusz, a obecnie jako lider powiatu suskiego. Jestem też członkiem Stowarzyszenia. Poza tym, członek kilku organizacji społecznych, m.in. Amnesty International, honorowy krwiodawca, zarejestrowany jako dawca szpiku w DKMS.

Grzegorz Kaczmarczyk

Absolwent AGH w Krakowie – Wydział Zarządzania (Zarządzanie Kadrami Przedsiębiorstwa). Ukończył studia podyplomowe: Zarządzanie w Ochronie Środowiska na AGH i Administrację Samorządową na AP w Krakowie. Od wielu lat członek Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” w Wiśniowej, członek komitetu budowy kaplicy przycmentarnej w Wiśniowej, działacz społeczny, uczestnik wielu akcji charytatywnych, aktor w amatorskim teatrze działającym przy GOK w Wiśniowej i konferansjer w organizowanych społecznie wydarzeniach lokalnych i charytatywnych. Radny Gminy Wiśniowa (druga kadencja). Obecnie, przewodniczący Komisji Budżetowo – Gospodarczej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych inicjator powstania bezpartyjnego komitetu wyborczego obecnego wójta Gminy Wiśniowa. Zawodowo związany z motoryzacją.

Rafał Chmiela

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Prowadzi Firmę Handlowo Usługową THERMALECO-FOTOWOLTAIKA. Pomysłodawca, założyciel i prezes Oficjalnego FanKlubu Kamila Stocha w Proszowicach, działającego przy Stowarzyszeniu „Gniazdo Ziemia – Proszowicka”, którego jest wiceprezesem. Radny Powiatu Proszowickiego (druga kadencja). Dwie kadencje prezes Stowarzyszenia KPR RAZEM, z którego startował w wyborach samorządowych. Jest członkiem Rady EkoMałopolska przy urzędzie marszałkowskim. Opiniuje, konsultuje i wdraża Program Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego. Mocno zaangażowany w takie projekty jak Szlachetna Paczka, w projekcie „Ciesz się ciszą” (Proszowice otrzymały nagrodę od firmy ISOVER w postaci materiałów izolacyjnych o wartości 50 000 złotych). W kampanii prezydenckiej był pełnomocnikiem powiatowym (powiat proszowicki) KWW Szymona Hołowni. Jestem laureatem Osobowości Roku 2016, plebiscytu organizowanego przez Gazetę Krakowską. Bardzo mocno zaangażowany w walkę o poprawę jakości powietrze w powiecie proszowickim.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *