Kultura

Sztuka myślenia. My barbarzyńcy!

Transmisja Live rozpocznie się 27go lutego o godzinie 19:00 na platformie eWejściówki VOD. Dedykowany dostęp do transmisji online otrzymasz drogą mailową po dokonaniu zakupu.

Obraz półnagiego, wytatuowanego mężczyzny w futrzanej czapie z rogamina amerykańskim Kapitolu obiegł świat i wstrząsnął wszystkimi, którzy wciąż wierzą w zachodnią praworządność oraz ład demokratyczny. Czy ten skandaliczny wybryk należy traktować tylko jako jednorazowy eksces? A może to zapowiedź barbarzyńskiej przyszłości, która nadchodzi, a może raczej już nadeszła (choć jeszcze nie potrafimy w to uwierzyć)?

Zapraszamy na rozmowę o współczesnych barbarzyńcach, którzy są pośród nas i których nosimy w sobie. Porozmawiamy o barbarzyńskiej, antydemokratycznej strukturze naszego mózgu, a także o tym, jak z wewnętrznym barbarzyństwem radzili sobie starożytni Grecy. A wszystko po to, by zapytać, czy nasza cywilizacja jest w stanie obronić się przed tym, co sama wytworzyła, czyli przed bezdusznym narcyzmem elit i mas niezdolnych do empatii, dialogu i krytycznego myślenia.

Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań – prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim – biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.

Goście: Krzysztof Bielawski i Marek Migalski

Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Bilety:
transmisja online
: tylko 10 zł → bilety już w sprzedaży: https://bit.ly/370lOom
Scena MOS:

-normalny – 20 zł
-ulgowy – 5 zł dla studentów, dostępny w kasie Teatru za okazaniem legitymacji.
https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/sztuka-myslenia-my-barbarzyncy

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close