Moto

SUV coupé od Audi!

Audi e-tron Sportback to dynamiczny SUV coupé oferujący do 300 kW mocy i zasięg do 448 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. Jego cyfrowe, matrycowe reflektory diodowe Matrix LED to nowość, która po raz pierwszy dostępna będzie w pojeździe produkowanym masowo. Światła są podzielone na malutkie piksele, którymi można sterować z wyjątkową precyzją. Ułatwia to bezpieczne oświetlenie pasa ruchu na wąskich odcinkach drogi i pokazuje umiejscowienie pojazdu na pasie. Audi e-tron Sportback wejdzie na rynek europejski wiosną 2020 r.

Elegancki, wydajny, pełen ekspresji: wygląd zewnętrzny

Audi e-tron Sportback łączy moc przestronnego SUV-a z elegancją czterodrzwiowego coupé i progresywnym charakterem samochodu elektrycznego. Ma 4901 mm długości, 1935 mm szerokości i 1616 mm wysokości. Dach płasko rozpościera się nad muskularną karoserią, ostro opadając ku tyłowi — w stylu typowym dla coupé — i przechodząc w mocno pochylone słupki D. Dolna krawędź trzeciego okna bocznego unosi się ku tyłowi — to z kolei cecha charakterystyczna dla pojazdów typu Sportback.

Dzięki ośmiokątnej osłonie chłodnicy Singleframe, mocnym przetłoczeniom nad kołami i wyglądającej niczym wyrzeźbiona części tylnej, Audi e-tron Sportback doskonale wpisuje się w stylistykę marki. Detale sygnalizują światu zewnętrznemu, że ten SUV coupé jest pojazdem całkowicie elektrycznym. Szeroka i masywna osłona chłodnicy Singleframe z pionowymi żebrami ma jasnoszary, platynowy kolor, co jest cechą charakterystyczną dla modeli e-tron. Cztery poziome segmenty w dolnych partiach matrycowych reflektorów diodowych Matrix LED, tworzą charakterystyczną dla modeli e-tron sygnaturę świateł do jazdy dziennej. Sygnatura ta pojawia się w wielu miejscach modelu i jest interpretowana w trzech wymiarach, na przykład, na przykuwających uwagę bocznych progach. Czarne aplikacje dekoracyjne przyciągają wzrok do miejsca, w którym znajduje się akumulator – centrum energetyczne Audi e-tron Sportback. Projektanci zmienili też stylistykę przy szerokim dyfuzorze, podkreślając brak rur wydechowych. Pasmo świetlne łączy ze sobą tylne światła diodowe.

Łącznie dla tego SUV-a coupé z napędem czysto elektrycznym jest do wyboru 13 kolorów nadwozia, w tym nowy kolor niebieski Plasma metalik, przewidziany wyłącznie dla modelu e-tron Sportback.

Logo na osłonie gniazda ładującego, a na życzenie także zaciski hamulcowe, lśnią w kolorze pomarańczowym, sygnalizującym wysokie napięcie. Krawędzie nadkoli oraz progi pojazdu są standardowo zaakcentowane w matowym kolorze antracytowym, podkreślając off-roadowy wygląd pojazdu. To samo dotyczy osłony podwozia z tyłu i dyfuzora. Są one polakierowane w czarnym kolorze. W ramach linii wyposażenia Advanced, elementy nadwozia polakierowane są w szarym kolorze kontrastowym albo w kolorze pojazdu. Osłona podwozia i dyfuzor są tu utrzymane w matowym kolorze srebrnym.

Wersja stylistyczna S line szczególnie podkreśla sportowe geny Audi e-tron Sportback. W standardzie posiada 20-calowe koła i sportowe zawieszenie pneumatyczne. Po bokach zderzaka o mocno zarysowanych konturach znajdują się pełne ekspresji kurtyny powietrzne poprawiające opływ powietrza. Rozciągają się one aż pod reflektory i tworzą widoczny już z daleka dynamiczny wizerunek pojazdu. Osłonę chłodnicy zdobi logo S line, a aluminiowe listwy progowe – logo #S. Z tyłu standardowe spojlery i wyrazisty dyfuzor rozciągający się przez całą szerokość pojazdu wpływają na doskonałą aerodynamikę. W przeciwieństwie do modelu bazowego, elementy dodatkowe karoserii w ramach linii wyposażenia zewnętrznego S line: brzegi nadkoli, zderzaki i lusterka boczne, są polakierowane w kolorze pojazdu. Jako uzupełnienie, Audi oferuje pakiet optyczny „Czerń”, którego efektem są czarne akcenty w osłonie chodnicy Singleframe, ramek szyb bocznych i zderzaku. W kolorze czarnym opcjonalnie dostępne są także obudowy lusterek zewnętrznych.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close