Prawo

Studenci UJ zajęli pierwsze miejsce w najstarszym konkursie mediacyjnym

Studenci prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli pierwsze miejsce w najstarszym międzynarodowym konkursie mediacyjnym INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago – poinformowało w czwartek biuro prasowe uczelni.

„To duży sukces, który ogromnie cieszy” – powiedział PAP prof. Jerzy Pisuliński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie.

Skład drużyny (Jagiellonian University Mediation Team) tworzyli: Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga i Michał Żyłka. Krakowscy żacy pokonali 58 zespołów z całego świata.

Zespół zdobył pierwsze miejsce w kategorii Advocate/Client, a także szóste miejsce w kategorii Mediator. Sukces jest efektem wielomiesięcznych przygotowań prowadzonych przez utytułowanych absolwentów prawa UJ Agnieszkę Górę i Jacka Czaję.

Konkurs INADR International Law School Mediation Tournament odbył się po raz 19. Jak dotąd w konkurasach INADR (The International Academy of Dispute Resolution) uczestniczyło ponad 800 drużyn z ok. 50 krajów.

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ zwrócił uwagę, że młodzi prawnicy z UJ odnoszą liczne sukcesy też w innych konkursach, m.in. mediacji gospodarczej. Jak dodał, dzięki przygotowaniu do tego typu projektów i uczestnictwu w nich studenci doskonalą m.in. pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów.

PAP – Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close