Kultura

Sobota ze sztuką w roli głównej, czyli warsztaty Rydlówki w Galerii Bronowice

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, odwiedzający Galerię Bronowice będą mogli poczuć  ducha dawnej podkrakowskiej wsi. Bronowicki oddział Muzeum Krakowa zrealizuje w centrum handlowym rodzinne warsztaty, którym towarzyszyć będzie wspólne malowanie obrazu, przymierzanie stroju ludowego oraz czytanie bajek. O doskonałą zabawę ze sztuką w roli głównej wraz z Rydlówką zadbają studenci arteterapii.

Trwająca od ponad roku współpraca Rydlówki z Galerią Bronowice owocuje kolejnymi wspólnie realizowanymi projektami, dedykowanymi lokalnej społeczności. 8 czerwca w centrum handlowym odbędą się warsztaty dla dzieci, zapowiadające wystawę „Anna z Bronowic”. Ekspozycja będzie poświęcona historii Anny Tetmajerowej z Mikołajczyków, żonie Włodzimierza Przerwy-Termajera.

Zajęcia w Galerii Bronowice poprowadzą przedstawiciele Rydlówki wraz ze studentami arteterapii. Uczestnicy wydarzenia stworzą razem obraz, wysłuchają młodopolskich bajek oraz pobawią się pacynkami. Z tej okazji do centrum handlowego czasowo powróci zdobna skrzynia wianna, w której zgodnie z tradycją panny młode przechowywały swój posag. Znajdą się w niej między innymi elementy krakowskiego stroju ludowego. Chętni będą mieli szansę przymierzyć ubrania i sprawdzić, czy odnaleźliby się w bronowickiej wsi. Czerwcowe warsztaty będą pierwszymi z serii czterech comiesięcznych spotkań z Rydlówką w Galerii Bronowice. Kolejne planowane są 20 lipca, 3 sierpnia i 28 września.

Warsztaty z Rydlówką w Galerii Bronowice odbędą się 8 czerwca w godz. 10:00-12:00. Wstęp wolny.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close