Ślub i wesele

Śluby online w Nowym Jorku

Od 7 maja nowojorczycy będą mogli zawierać związki małżeńskie przez internet. Potwierdził to w sobotę na Twitterze burmistrz miasta Bill de Blasio dodając, że pandemia koronawirusa nie może powstrzymać miłości.

“Do Nowego Jorku przybywa ważny nowy gość, a tym gościem jest Kupidyn” – oświadczył burmistrz.

O “Projekcie Kupidyn” powiadomili wspólnie de Blasio oraz przewodniczący Rady Miejskiej Corey Johnson. W jego opracowaniu brał m.in. udział Departament ds. Informacji, Technologii i Telekomunikacji.

Burmistrz podał szczegóły w nagraniu wideo, w którym odpowiadał na pytania przesłane przez nowojorczyków. Powiadomił m.in., że usługa będzie dostępna pod adresem nyc.gov/cupid.

“Choć tyle przeżyliśmy w tym mieście, mimo że walczymy z pandemią, ta pandemia nie może powstrzymać miłości. I tak dla was wszystkich oczekujących na ślub, jesteśmy z powrotem w biznesie i jesteśmy gotowi służyć wam i gotowi z wami świętować” – zapewniał de Blasio.

Kilka tygodni temu gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział podpisanie rozporządzenia wykonawczego umożliwiającego parom na uzyskanie świadectwa ślubu na odległość. Dokument zezwala urzędnikom na przeprowadzanie ceremonii za pośrednictwem łącza wideo. (PAP)

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *