Koronawirus

Ślub w czasie epidemii?

Masz zaplanowaną ceremonię ślubną na najbliższe tygodnie i zastanawiasz się co dalej? Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia wraz z Premierem przedstawili nowe ograniczenia dotyczące zgromadzeń, w tym obrzędów kościelnych.

Minister Szumowski mówi, że w obrzędach liturgicznych, pogrzebach, mszach świętych itd. będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób (z wyłączeniem osób sprawujących te obrzędu).

Poza obrzędami religijnymi będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami. Te wyjątki to zakupy, apteka, wyprowadzenie psa i spacer. – Ale to nie oznacza, że mamy się gromadzić czy iść na place zabaw – mówi Szumowski.

Minister Szumowski mówi, że policja będzie pomagać w monitorowaniu tego, czy ludzie nie łamią nowych obostrzeń. Zapewnił, że zakaz poruszania się w grupie powyżej dwóch osób nie będzie dotyczył rodzin.

Policja będzie pilnować przestrzegania zasad i oceniać, czy ktoś idzie na spacer, czy to konieczne wyjście do sklepu.

Serwis specjalny: Koronawirus - wszystko co musisz wiedzieć Koronawirus w Krakowie
Tagi
Pokaż więcej

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *