Wystawy

„Są kolory, są kobiety ikony.” Wernisaż Beaty Stefaniak-Klepek

Malarstwo Beaty to pełne energii – właściwej danej modelce – portrety. Każda z kobiet, którą przedstawiają obrazy zdecydowanie inspiruje i ma cechy, które malarka ceni.

Obcowanie z tymi kolorowymi, charyzmatycznymi postaciami, które będą spoglądać na nas z płótna z pewnością doda nam energii i zachęci o dyskusji o Kobietach ikonach.

Beata Stefaniak-Klepek: „Każdą lubię za coś innego. Kora fascynowała mnie swoją nieokiełznaną fantazją, wigorem i charyzmą. Bjork głosem który przenosi w niepowtarzalne, Szumowska swoim niebanalnym spojrzeniem na świat, Ochojska niebywałą empatią i uporem, Audrey Hepburn siłą subtelności, Frida malowaniem prosto z serca…”.

Portoflio:
http://www.beatastefaniak.pl/
https://www.facebook.com/stefaniak.gallery

Wystawa czynna będzie od 4.03.2021 r. do 31.03.2021 r.
Wernisaż 4.03.2021 r. godzina 18:00. Wstęp bezpłatny.

Klub Kultury Wola, Sala Fortepianowa.
ul. Królowej Jadwigi 215, Kraków

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/493066111825299/

———————————————
Oprawa muzyczna:

Marta Ziobro – krakowska pianistka, dyrygentka i pedagog młodego pokolenia. Studentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie o specjalności gry na fortepianie. Absolwentka kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Jej zainteresowania artystyczne to przede wszystkim kameralistyka fortepianowa, łącząca twórczość instrumentalną, jak i pieśniową. W grze solowej najlepiej odnajduje się w utworach francuskich kompozytorów, m. in. C. Debussy’ego czy O. Messiaena. Poza klasyką interesuje się także muzyką rozrywkową i jazzem.

Od kilku lat pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie, stale się dokształcając w tym zakresie. W roli dyrygenta współpracowała z młodzieżowymi i studenckimi zespołami chóralnymi. Jako chórzystka występowała w takich miejscach jak Filharmonia Krakowska, NOSPR, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego czy Białoruska Filharmonia Narodowa.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *