Kraków

Rusza Park Krakowskich Legend

Znać legendę a doświadczyć jej to dwie różne sprawy. Czytanie o Smoku Wawelskim jest czymś innym niż stanięcie obok niego. Wiedza o Panu Twardowskim nie przeniesie nas do szesnastowiecznego Krakowa. Słuchania o Bazyliszku nie da się porównać ze spojrzeniem mu w oczy… Choć tego ostatniego podobno lepiej nie robić.

Jest jednak sposób, by te słynne oraz mniej znane historie nie tylko poznać, ale i przeżyć. Każdym zmysłem zanurzyć się w przepełnionych magią opowieściach. Właśnie to czeka Cię w multimedialnym i interaktywnym Parku Krakowskich Legend, który już 16 stycznia rusza w nowohuckiej Nowej Rezydencji.

Park Krakowskich Legend w Krakowie | Fot. Mirosław Wójcik, KobietawKrakowie.pl

Wejdź na dziedziniec majestatycznego budynku i zobacz, jak historyczne mury stają się płótnem dla widowiskowego mappingu. Posłuchaj specjalnie skomponowanej muzyki i wciągającego głosu narratora. Skorzystaj z licznych instalacji multimedialnych i wejdź do magicznego ogrodu, by zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowymi figurami świetlnymi.

Park Krakowskich Legend to w pełni bezpieczna wystawa plenerowa przeznaczona dla całych rodzin. Odbywa się ona na 5000 m2 patio i ogrodu Nowej Rezydencji przy ulicy Ujastek 1 w Krakowie. Zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu, nie ma potrzeby dotykania interaktywnych instalacji, a liczba osób wpuszczanych na teren jest ściśle kontrolowana i zapewnia możliwość zachowywania dystansu społecznego. Na terenie Parku zapewnione są płyny do dezynfekcji i wymagane jest dokładne zakrywanie ust i nosa. Zalecamy również zachowanie 2,5-metrowego dystansu od innych gości i obsługi.

Wejściówki można zdobyć od 16 stycznia w kasie przed wejściem do Parku lub już teraz kupić je online na www.parkkrakowskichlegend.pl

CENY BILETÓW:

Od poniedziałku do czwartku:

  • normalny – 21 zł
  • ulgowy* – 16 zł
  • rodzinny – 66 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
  • dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).

Weekendowe – od piątku do niedzieli i w święta:

  • normalny – 26 zł
  • ulgowy* – 21 zł
  • rodzinny – 81 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
  • dziecięcy – 1 zł (dziecko do 3. roku, tj. do 36. miesiąca życia).

*Na podstawie stosownego dokumentu: dzieci powyżej 3. roku życia (powyżej 36. miesiąca życia), uczniowie, studenci (do 26. roku życia), doktoranci (do 35. roku życia), emeryci, renciści, posiadacze karty ISIC i EURO 26, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

PARKING I DOJAZD

Dla zwiedzających dostępne są dwa płatne parkingi: pierwszy obok Szpitala Ujastek, a drugi przy Alei Solidarności – zaraz przy zajezdni autobusowej Kombinat.

Dojazd komunikacją miejską:

Tramwaj: 4, 21, 22 do przystanku KOMBINAT
Autobus: 117, 138, 139, 142, 163, 172, 174, 211, 242 do przystanku KOMBINAT

Partnerem Nowej Rezydencji jest Nowe Centrum Administracyjne.

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *