Koronawirus - przedszkola, szkoły, uczelnie

Premier: w państwach, w których jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują

W państwach, w których jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują – powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie, czy nauka w szkołach podstawowych będzie prowadzona zdalnie w związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce.

Premier Morawicki został w piątek na konferencji prasowej zapytany, jaki jest dzienny limit zakażeń, po którego przekroczeniu nauka w szkołach podstawowych będzie prowadzona zdalnie.

“W takiej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, dzień po dniu, bardzo dokładnie analizujemy kroki, obostrzenia, czy środki zapobiegawcze, które mają zapobiegać transmisji wirusa. Analizujemy, jak one są stosowane i wdrażane w innych krajach UE. Widzimy, że tam, w wielu miejscach, tam gdzie jest prawie całkowity lockdown, szkoły funkcjonują” – odpowiedział premier.

Jednocześnie zapewnił, że rząd podejmując decyzje dotyczące obostrzeń “słucha ekspertów, przygląda się innym krajom i stara się wyciągać najbardziej adekwatne wnioski, przy wsparciu rady ekspertów i doradców medycznych”.

W piątek premier poinformował m.in., że w najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi – podkreślił premier.

Kolejne obostrzenia mają związek z szybko rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem w Polsce. W piątek resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 21 tys. 629 nowych osób, bilans przypadków wykrytych od początku pandemii wzrósł do 340 tys. 834. Resort zdrowia podał też, że zmarły kolejne 202 osoby, łącznie 5351. (PAP)

Autorzy: Krzysztof Kowalczyk, Mateusz Roszak

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close