BiznesKraków

Praca chałupnicza w Krakowie? Sprawdź, gdzie szukać ofert

Kraków to piękne miasto o wielowiekowej tradycji. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o Wawelu, Sukiennicach czy Kościele Mariackim. Jednak stolica Małopolski słynie nie tylko z wyjątkowych zabytków, ale także dynamicznego i różnorodnego rynku pracy, który pozwala mieszkańcom na realizację swoich celów zawodowych. W ostatnich latach w Krakowie popularnością zaczęła cieszyć się praca chałupnicza. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na czym polega oraz gdzie możesz szukać ofert.

Na czym polega praca chałupnicza?

Chałupnictwo polega na pracy w domu z użyciem produktów dostarczonych przez pracodawcę. Jednak nie każdy home office się do niej zalicza. Aby daną profesję móc nazwać pracą chałupniczą, musi polegać ona na drobnej wytwórczości, a czasem rzemieślnictwie. Istotny jest również aspekt czasowości. Osoby pracujące chałupniczo nie zawierają umów długoterminowych, tylko umowę o pracę nakładczą lub inną umowę cywilnoprawną. Swoje obowiązki wykonują w dowolnych godzinach i są rozliczani ze zrealizowanych zleceń.

Wiele ofert pracy chałupniczej w Krakowie znajdziesz na stronie https://www.gowork.pl/praca/krakow;l.

Do kogo jest skierowana praca chałupnicza?

Pracę chałupniczą w Krakowie może podjąć każdy, kto chce zarabiać bez konieczności wychodzenia z domu. Najczęściej podejmują ją młode matki przebywające na urlopach macierzyńskich i osoby, dla których jest to jedyna możliwość pracy zarobkowej, np. osoby niepełnosprawne. Na chałupnictwo decyduje się również dużo krakowskich studentów, ponieważ łatwo mogą godzić je z nauką. To także popularne zajęcie wśród emerytów i osób, które chcą podreperować domowy budżet.

Praca chałupnicza w Krakowie – w jakich branżach?

Analizując aktualne oferty pracy chałupniczej w Krakowie, można wyróżnić kilka najczęściej pojawiających się stanowisk. Należą do nich:

 • szycie, np. pościeli, szydełkowanie i haftowanie;
 • składanie kartonów, zabawek lub długopisów;
 • rękodzieło artystyczne i ręczne malowanie drobnych naczyń;
 • klejenie kopert;
 • pakowanie rajstop;
 • wykonywanie prostej biżuterii;
 • lutowanie płytek;
 • wypełnianie ankiet.

Oferty pracy chałupniczej w Internecie

Ofert pracy chałupniczej w Krakowie najlepiej szukać w Internecie, zwłaszcza na wspomnianej już stronie GoWork.pl. Z portalem współpracuje bowiem wielu lokalnych pracodawców, w tym przedsiębiorstwa zlecające pracę nakładczą. Ogłoszenia, które znajdują się w serwisie, można filtrować między innymi pod kątem stanowiska czy oczekiwanego wynagrodzenia.

Dobrym miejscem do poszukiwania pracy chałupniczej jest także portal Facebook. W serwisie można dołączyć do różnych grup tematycznych, na których ogłaszają się lokalni pracodawcy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest założenie konta na portalu LinkedIn. W założeniu powstał on do zawierania i podtrzymywania relacji zawodowych, a więc może okazać się przydatny także w znalezieniu pracy chałupniczej.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie – oferty pracy chałupniczej

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przy ul. Wąwozowej 34 to kolejna opcja na znalezienie pracy chałupniczej. Instytucja jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45-14:45. Poza tym, w Krakowie działa również Wojewódzki Urząd Pracy przy placu Na Stawach 1, który również jest otwarty od poniedziałku do piątku, z tym, że w godzinach 8:00-16:00.

Oferty pracy chałupniczej można sprawdzić także na stronach internetowych urzędów. Poza nimi znajdziemy tam również wiele przydatnych informacji dla osób bezrobotnych, a także dane kontaktowe placówek, m.in.:

 • numer telefonu: 12 686 80 00 – Grodzki Urząd Pracy; 12 424 07 01 – Wojewódzki Urząd Pracy;
 • e-mail: grodzki@gupkrakow.pl – Grodzki Urząd Pracy; kancelaria@wup-krakow.pl – Wojewódzki Urząd Pracy.

Gdzie jeszcze szukać ofert pracy chałupniczej w Krakowie?

W znalezieniu pracy chałupniczej w Krakowie pomocna może okazać się również wizyta w lokalnej agencji zatrudnienia. W stolicy Małopolski działa ich naprawdę wiele. Najbardziej popularne to:

 • Jobman Group Sp. z o. o.
 • Randstad – Biuro Pośrednictwa Pracy w Krakowie,
 • Red Work,
 • ImpactJob – Agencja pośrednictwa pracy,
 • MGsolutions Agencja Pracy Tymczasowej.

Zawsze też warto śledzić lokalne media i tablice ogłoszeń, np. w szkołach bądź na uczelniach oraz zwracać uwagę na słupy informacyjne.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Kobieta w Krakowie

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close