Świat

Potężny wybuch w Bejrucie – zginęło co najmniej 100 osób, ponad 4 tys. zostało rannych

W Bejrucie, stolicy Libanu, doszło do ogromnej eksplozji. Libańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że zginęło co najmniej 70 osób, a ponad 3,6 tys. zostało rannych. Według przedstawiciela obrony cywilnej pod gruzami są wciąż ciała zabitych. CNN podaje, że zniszczone zostały budynki mieszkalne oddalone nawet o 10 km od miejsca eksplozji.

Aktualizacja, 5.08.2020, godz.7:00: zginęło co najmniej 100 osób, ponad 4 tys. zostało rannych

Premier Libanu Hassan Diab powiedział, że źródłem eksplozji był magazyn z materiałami wybuchowymi, media potwierdzają informacje o składowanym azotanie amonu(saletra amonowa), skonfiskowanym przez władze. Libańska telewizja Al-Dżadid podaje, że do wybuchu doszło podczas spawania w magazynie, w którym składowano 2700 ton saletry amonowej.

Izrael oraz Hezbollah zaprzeczyli, że wybuch miał związek z atakiem rakietowym którejś ze stron.

Miejsce wybuchu:

Moment wybuchu został uwieczniony na wielu nagraniach z różnych stron miasta.

“Nasze myśli i modlitwy są z Narodem Libanu. Jesteśmy pewni, że mimo wszystkich wyzwań kryzysu gospodarczego, pandemii koronawirusa i dzisiejszej strasznej tragedii libański duch nie może zostać złamany. Liban podniesie się silniejszy i zjednoczony. Piękny Bejrut znów będzie świecił” – napisała ambasada RP w Libanie.

Koronawirus w Krakowie
Tagi
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *