Kraków

Ponad pół miliona krakowian w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

Ponad pół miliona, czyli 64 proc. mieszkańców, jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 – przekazał w poniedziałek krakowski magistrat. Wynik ten daje gminie Kraków dziesiąte miejsce w rankingu najlepiej wyszczepionych gmin w kraju.

Zgodnie z informacjami urzędu miasta najwięcej mieszkańcow zaszczepiło się w grupie wiekowej powyżej 70 lat (prawie 100 tys. osób), czyli 84 proc. osób w tym wieku, oraz w wieku 20-39 lat (170 tys.)

Od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Kraków utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród najlepiej wyszczepionych gmin w woj. małopolskim, a w Polsce zajmuje dziesiąte miejsce.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs “Małopolska ZAszczepiona”, w którego ramach 10 najlepiej zaszczepionych małopolskich gmin otrzyma do 50 tys. zł. Kraków został laureatem tego konkursu i otrzymane pieniądze przeznaczy na zakup AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny).

W Małopolsce szczepionki przeciwko covid otrzymało ponad 3,2 mln osób, w tym prawie 1,5 mln jest w pełni zaszczepionych. W całej Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 19,6 mln. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano ponad pół mln dawek. Zgłoszono prawie 16 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Koronawirus w Krakowie
Kraków Portal

Kobieta w Krakowie

Portal dla kobiet w Krakowie - zdrowie, uroda, biznes, dom, rodzina, macierzyństwo, prawo, podróże, psychologia - wydarzenia i konkursy

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *